CB Erdoğan’ın sözleri (itirafları) ne anlama geliyor?

CB Erdoğan’ın sözleri (itirafları) ne anlama geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "En bayağısından Batı taklitçiliği cumhuriyetimizin en büyük kaybıdır..." İP'li vekil Ümit Özdağ niçin 2020'nin sonunu bekledi?

CB Erdoğan: "Batı mesela tüm ilhamını bizim köklerimizden almıştır. Biz ise köklerimizi dışlayarak 2 asırdır kendimize yol ve yön bulmaya çalışıyoruz. Fikri bir buhranın içinde bulunuyoruz."


Erbakan'ın Batı taklitçisi söylemini izah etmiş CB Erdoğan...


CB Erdoğan: "En bayağısından Batı taklitçiliği cumhuriyetimizin en büyük kaybıdır."


Erbakan'ın 1923 TC statükosuna yaptığı, "hile rejimi ve köle düzeni" söylemini güncelleştirmiş CB Erdoğan...


CB Erdoğan: "Hükümet olmakla muktedir olmak, muktedir olmakla iktidar olmak arasındaki farkı buradakiler gayet iyi biliyor. Gerçek iktidarın fikri iktidar olduğunu da gayet iyi biliyoruz. Fikri iktidar yolu zor ve zahmetli bir süreçtir. Bu konuda kendimi biraz mahzun hissediyorum."


Türkiye gündemini belirleyen ana unsurun İsrailci medya ve akademiya olduğunu söylüyor CB Erdoğan...


CB Erdoğan: "Medyamız en modern altyapıya sahip ama bizim sesimizi, nefesimizi yansıtmıyor. En haklı olduğumuz konularda bile dünyaya kendimizi anlatamıyoruz. Fikri iktidarımızı hala tesis edemediğimiz kanaatindeyim."


Yandaş denilerek iktidar yanlısı gibi gösterilen Pelikan medyasının da İsrailci olduğunu ifade ediyor CB Erdoğan...


CB Erdoğan, "Topyekûn bir eğitim-öğretim reformu gerekiyor" diyerek eski müstemleke Kemalist statüko Türkiye'sinin kucağına pimi çekilmiş el bombasını bıraktı.


Yakında patlar...


19 yıldır tek başına iktidar olan AK Parti'nin Fikri İktidarsızlığı sorununu bizzat CB Erdoğan ifade etti. Ne demek bu? Fikir üretim merkezleri (medya ve akademiya) İsrailcilerin uhdesinde.


FİKRİ İKTİDARSIZLIKTAN şikâyet eden CB Erdoğan, konuşmalarında muhteşem fikir ve düşünce resitali sunuyor. Demek ki konuşma metinlerini hazırlayan kendisi veya etrafı olamaz!


CB Erdoğan’ın dile getirdiği fikri boşluğu Milli Görüş’ten başka bir şey ile doldurması mümkün değil. O yüzden üstünden çıkardığı Millî Görüş gömleğini derhal giydirmelidir.


İP'Lİ VEKİL ÜMİT ÖZDAĞ NİÇİN 2020'NİN SONUNU BEKLEDİ?

 

İP'li vekil Ümit Özdağ, İP'in İstanbul il başkanının FETÖ'cü olduğunu söyledi. Bu gerçeği bildiği halde susan Özdağ, söylemek için niye 2020'nin sonunu bekledi?


Takipçilerimiz hatırlarlar. Ali Babacan, DEVA'yı kurunca dedik ki; İsrail, Ali Babacan için İP'in ve Akşener'in kalemini kıracak. İP'deki sıkıntının özü bu.


İsrail, Asena imajıyla Meral Akşener'e kurdurduğu İP'i kesti! Yeni gözdesi Bilderbergçi Ali Babacan. İP'in potansiyelini DEVA'ya aktarmaya çalışacak.


Bir siyasi, İsrail ve Türkiye'deki İsrail'e çalışırsa ne kadar büyük yanlışlıklar yaparsa yapsın, görülmez. Tersi olduğunda ne kadar muazzam başarılara imza atarsa atsın, duyulmaz.


İP'teki tartışmalar ve iç iktidar kavgası, Türkiye siyasetinde İsrail'in ve İsrailcilerin ne kadar aciz, etkisiz, sönük, beceriksiz olduklarını göstermektedir.


İsrail ve Türkiye'deki İsrail kime hangi partiye destek verdiyse son nefesini Milli Görüş Derin Devletinin çöplüğünde verdi. Belli ki çöplüğe yakın olan parti İP. Sırada Bilderbergçi Ali Babacan ve DEVA'sı var.


*****

Erbakan'ın 2001 ABD ziyaretinde ABD'de yaşayan 10 milyon Müslüman'ı tek bir çatı altında toplayarak, "En az Yahudi lobisi kadar güçlü bir İslam lobisi kurduk" dediği küresel Milli Görüş Derin Dünya Devleti sayesinde Başkan Trump, Sıyonist Mürşitlere karşı direnişini sürdürüyor.


*****


Rusya'daki İsrail medyası da tıpkı Türkiye'deki İsrail medyası gibi Dağlık Karabağ krizini argüman yaparak her iki ülkenin iyi ilişkilerini zehirlemeye çalışıyor.


*****


Bekir Coşkun, alkışlarla uğurlanmış. Cenazeye katılanlardan Fatiha bilen kimse yokmuş mu ki Fatiha ile uğurlansın. Fatiha ile uğurlanmak nasip işi sonuçta.


Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: "Türk'ün Türk'ten başka dostu yok!" mottosu koca bir safsata mıydı?"DİĞER HABERLER