Ermeni vekil Garo'dan Türkiye'nin savunma sanayi sistemlerini satalım teklifi!

Ermeni vekil Garo'dan Türkiye'nin savunma sanayi sistemlerini satalım teklifi!

HDP'den asgari ücret 4 bin, en düşük emekli maaşı 2 bin 500 TL olmalı önerisi geldi; kaynak olarak da savunma harcamaları azaltılıp, S-400'lerin satılması yönünde talepte bulunuldu.

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemleri, dünyada büyük yankı uyandırmıştı.


İsrail, Amerika, NATO ve AB; Türkiye'nin S-400 alarak hata yaptığını savunsa da hava savunma sistemleri Türkiye'nin mücadele verdiği cephelerde düşmana korku verdi.


Yerli işbirlikçileri de ise her fırsatta Türkiye'nin silahlanmasına karşı olduklarını dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde ilk defa Sinop'ta test atışları yapılan S-400'ler hakkında HDP'nin Ermeni vekilinden yeni bir açıklama geldi.


Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Garo Paylan, HDP'nin 'Halkın Bütçesi' adını verdiği bütçe teklifini paylaştı.


Hazırlanan bütçeye göre asgari ücret en az 4 bin TL, elektrik, doğal gaz, su ve internet ücretsiz olacak. Bütçede en düşük emekli maaşı en az 2 bin 500 TL olarak belirlendi."BUNLARA KAYNAK OLARAK ASKERİ SAVUNMA SİSTEMLERİ SATILMALI"


Bütçedeki vaatlerin kaynağının sağlanması için savunma sanayi harcamaları azaltılacak, S-400'ler satılacak.


Garo Paylan bir Ermeni... Türkiye Ermenistan ilişkileri göz önüne alınacak olursa her türlü ülke düşmanlığı yapması mantığa sığabilir. Ama sorsan bu ülkede özgürlük yok diyeceği de kesin...


Ancak Garo yalnız değil... Ona destek veren, onu haklı bulan çok sayıda da bu ülke vatandaşı da var.


Türkiye'deki İsrail'in yalanlarla yaptığı propagandaları öyle yıkıcı ki insanların kendi ülkesiyle olan bağını bile koparıyor.

DİĞER HABERLER