Aliyev'in Türkiye Azerbaycan'da üs kuracak mı sorusuna cevabı Siyonizmi kahrından öldürür!

Aliyev'in Türkiye Azerbaycan'da üs kuracak mı sorusuna cevabı Siyonizmi kahrından öldürür!

İlham Aliyev, Türkiye'nin ciddi bir tehdit durumunda Azerbaycan'da askeri üs kurması gibi bir seçeneği kullanılabileceğini söyledi.

Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgali altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyonlar başarılı şekilde devam ediyor.


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, NTV canlı yayınına katılarak Dağlık Karabağ’daki son gelişmeleri değerlendirip, Mete Çubukçu'nun sorularını yanıtladı.


Çubukçu Aliyev'e, Türkiye tarafından Azerbaycan'da askeri üs kurulup kurulmayacağını sordu.


Aliyev'in "tehdit varsa tabi ki" cevabı Ermenistan'ı kışkırtan İsrail'in duymak istemeyeceği cinsten...


Katar, Somali, Sudan, Libya ve Doğu Akdeniz'den sonra Azerbaycan'da da bileği bükülemeyen Türkiye şimdiden Osmanlı gücünde...


"Katar'da, Suriye'de, Sudan'da, Libya'da, Akdeniz'de Türkiye'yi tutabilen bir küresel güç yok. Lakin Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası kök söktürüyor! Osmanlı Devletinin 10 katı büyüklüğünde Yeni Bir Dünya kuruyoruz" -ERBAKAN- Elhamdülillah, Türkiye şimdiden bir Osmanlı gücünde!"

-GEÇKİL


İşte Aliyev'in cevabı:


"TEHDİT VARSA TABİ Kİ..."


Azerbaycan ile Türkiye arasında birçok alanda anlaşmaların mevcut olduğunu belirten Aliyev, “Pek çok alanda imzaladığımız anlaşmalar yürürlükte. Bu anlaşmalar ayrıca askeri işbirliği ve karşılıklı yardımla ilgili maddeler de içermektedir. Bu bizim hakkımız. Azerbaycan için çok ciddi bir tehdit varsa tabi ki Türkiye bizim müttefikimiz ve bu fırsatları kullanabiliriz. Ancak Azerbaycan'da Türkiye’nin bir askeri üs kurmasına ilişkin görüşmemiz olmadı. Askeri işbirliğimizin her geçen yıl güçleniyor. Yalnızca geçen yıl 10 ortak askeri tatbikat yaptık." ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER