Pelikan Örgütü İsrail'e kaldırım taşlarını mı döşüyor?

Pelikan Örgütü İsrail'e kaldırım taşlarını mı döşüyor?

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül gündemdeki konularla alakalı yorumlarını paylaştı.

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül’ün gündem hakkındaki yorumu…


Önce Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülünün Yahudi Sami Kohen'e verilmesi. Sonra Jak Kamhi'nin ABD'den Türkiye'ye getirtilmesi. Pelikan Örgütü İsrail'e kaldırım taşlarını mı döşüyor?


Önce herkes şunu bilsin İsrail Türkiye ile savaşamaz. Çünkü ordusu yok. Batılı bir ülkeyi de TSK'nin karşısına çıkaramıyor. Peki, ne yapacak? İki şey. Ya darbe ya da Türkiye ile yeniden ilişkileri normalleştirmek. Her iki fitne projesini de Pelikan Örgütü üzerinden yürütüyor.


İsrail'in yıllardır zaten derinden işbirliği içindeki Arap rejimleri ile ilişkilerini deşifre etmesinin ne kendisine ne de işbirlikçilerine hiçbir faydası yok. Niye yaptı o zaman? Türkiye'deki İsrail medyası ve akademiyasına;  Arap ülkeleri bile İsrail ile ilişkileri normalleştirmişken; Türkiye niye hala kavgalı olsun" dedirtmek için!


İsrail, Türkiye'ye ne savaş ne de dış bir operasyon ile hiçbir zarar veremeyeceğini biliyor. Ne yapacaksa 70 yılda yaptığı gibi yine dostluk/müttefiklik görüntüsü altında yapacak. Başka şansı yok.


CB Erdoğan, İsrail'e, "Haydut devlet" derken; bu söyleme sahip çıkarak İsrail'i karşısına alan tek bir AK Parti yetkilisi ya da Beştepe Külliyesi çalışanı var mı? Yok. Neden?


ABD ve İsrail F-35 savaş uçakları ile ortak tatbikat yaptı. Düşman uçaklar ise F-16'lar! Yani TSK'nin kullandığı uçaklar. Mesaj açık. Ancak Türkiye ordusuyla sahada. ABD ve İsrail mesaj yerine dübürleri yiyorsa meydana çıksınlar.


SABETAYİST MEDYA VE AKADEMİYA EKONOMİ ÜZERİNDEN ŞEAMET TELLALLIĞI YAPIYOR!


"Türkiye ekonomik olarak iflas etti" diye yaygara koparan azgın azınlık Selanikli Sabetayist Kemalcılar, kısa süre içinde 26.600 ₺'ye satılan yeni iPhone 12'yi tüketti!


"Ekonomi iflas etti. Ülke çöküyor" diyen Selanikli Sabetayist medya ve akademiya şeamet tellallığı yaparken; 180 bin ₺'leye iyi bir 2. El binek otomobilin piyasada bulunamadığını yazmıyor tabi.


Alman hükümeti, 600 milyon € harcayarak(5,5 milyar ₺) yeni bir Federal Başbakanlık konutu inşa edeceğini açıkladı. Beştepe Külliyesine höykürenlerden ses yok.


İsrail, işbirlikçisi Suudi Arabistan ve BAE'nin fason yöneticilerini kullanarak Türk mallarına ambargo/boykot çağrıları yaptırıyor. Türkiye'deki İsrailciler de İsrail'le normalleşirsek Arap rejimleri ile de kavga biter modunda…


BAE medyası, Mısır'daki Sisi yönetiminin Mısır medyasına Türkiye ve Erdoğan aleyhine yayınlar yapmaması tavsiyesinde bulunduğunu yazdı. İsrail-BAE ittifakının Süveyş Kanalına rakip yeni bir kanal projesi bunun içinmiş demek!


*****


Suriye sınırından PKK/PYD kasabalara bomba/füze atarken, "Nerede bu devlet" diyen İblisin çocukları; TSK, Suriye'ye operasyon yapınca da, "Ne işimiz var Suriye'de" dediler. Dedik ya İblisin çocukları diye…


*****


Oruç Reis sondaj gemisi Antalya Limanına bakım/sevkiyat için çekildiğinde, "Türkiye, Akdeniz'de geri adım attı" diyen ebleh sürüsü; Oruç Reis Akdeniz'e açılınca da, "Gerginliğe/çatışmaya dayalı dış politika olmaz" dediler.


*****


"Bundan sonra gizli İttifak yok" diyerek İsrail'in oyununu bozan HDP yönetimi, eski HDP'liler tarafından PKK/Kandil ile ilişkisi dolayısıyla sert karalama kampanyasına muhatap. Dert, elbette PKK ile ilişki kurmak değil; İsrail'in gizli İttifak projesine hayır demek!


TIKLA OKU: "Türkiye'de artık darbe dönemi bitti" diyen aklı eksik zafer sarhoşları; "Işıklar yanıyor" twetiyle elektriğe çarpıldılar!"


DİĞER HABERLER