Altun: Azerbaycan'ı dezenformasyonla mücadele başta olmak üzere her alanda desteklemeye devam edeceğiz

Altun: Azerbaycan'ı dezenformasyonla mücadele başta olmak üzere her alanda desteklemeye devam edeceğiz

İletişim Başkanı Altun, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev ile telefonda görüştü. Görüşmede Altun, Azerbaycan'ı dezenformasyonla mücadele başta olmak üzere her alanda desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi Başkanı Hikmet Hacıyev ile görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı."Azerbaycan'ı her alanda desteklemeye devam edeceğiz"


Altun, Hikmet Hacıyev ile çok verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:


"Azerbaycan’ı, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’daki yasadışı işgalini sonlandırmaya çalıştığı bu dönemde, dezenformasyonla mücadele başta olmak üzere her alanda desteklemeye devam edeceğiz."


İletişim Başkanı Altun, Hacıyev’in doğum gününü de kutladı.


Hikmet Hacıyev ise görüşmeyle ilgili mesajında, "Dostum Fahrettin Altun’la ülkelerimize karşı yürütülen kara propaganda ve dezenformasyonla mücadele etmek için ortak adımları ve iş birliğini gözden geçirdik. Azerbaycan-Türkiye Medya Platformu çabalarımızı pekiştirmek için önemli bir girişim olacak" ifadelerini kullandı.TÜRKİYE'DE DEZENFORMASYON GERÇEĞİNİ DİLE GETİREN YOK!


Türkiye her alanda Dünya Siyonizmi ile mücadele ediyor. Bu mücadelede Yahudi'nin kullandığı en önemli araçlarından biri propaganda... Bu aracı gerçekleri saklamak, çarpıtmak gibi amaçlarla kullanan Siyonizm çeşitli yöntemler kullanıyor.


El-Aziz'in bu sebeple illüzyoncu medya ve akademiya adını verdiği küresel propaganda ağının en önemli silahı dezenformasyonlardır.


Bu gerçeğe rağmen Türkiye'de şimdiye kadar bu ifadeyi kullanan tek yer El-Aziz oluyordu. Şimdilerde ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sıkça dile getirmeye başladı!


Yahudi'nin illüzyonları kırılmadan toplumun gerçeği görmesi mümkün değil. Zaten bu sebeple de devlet dezenformasyonla mücadele için bir kurum oluşturdu. 


Türkiye'deki İsrail'in külliyede rahatsız olduğu tek isim olan Fahrettin Altun'a bağlı bu kurumun amacı Dünya Siyonizmi'nin tek umudu Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının dezenformasyonları ile mücadele olacak!


Altun'un kurumu tanıtırken yaptığı açıklama şöyleydi:


"Türkiye'ye karşı birtakım mahfillerden kaynaklanan olumsuz tezlere, dezenformasyon çabalarına, kara propaganda girişimlerine de karşı mücadele etmek önemli fonksiyonumuz. Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi tam da bu fonksiyonu icra etmek üzere uluslararası alanda Türkiye'ye karşı yürütülen bu kara propaganda savaşına karşı faaliyet yürütmek üzere konumlandırılmıştır. Bu kara propaganda faaliyetlerini yürütenlerin işbirlikçilerinin net olarak teşhis edilmesi ve işbirlikçileriyle devlet adına, halk adına mücadele edilmesi için kurulmuş bir yapıdır. Cumhurbaşkanımız böyle bir yapıyı kurarken, tam anlamıyla bu yürütülen enformasyon savaşına, kara propagandayla mücadele savaşına daha etkin bir yapılanma kavuşturmak için bu adımı atmıştır."

DİĞER HABERLER