MİT yine sessiz! AYM üyesinin 'Işıklar' paylaşımına yönelik açıklamalar peş peşe geliyor...

MİT yine sessiz! AYM üyesinin 'Işıklar' paylaşımına yönelik açıklamalar peş peşe geliyor...

'Işıklar' paylaşımıyla ilgili açıklamada bulunan Anayasa Mahkemesi (AYM), yapılan şahsi paylaşımın AYM'nin kurumsal görüşünü yansıtmadığını belirtti.

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım'ın, sosyal medya üzerinden 'Işıklar yanıyor' notuyla paylaştığı fotoğraf tartışmaları beraberinde getirdi.


Engin Yıldırım, tepkilerin ardından "Demokrasi dışı oluşum ima etmem söz konusu değildir" dedi ve bir süre sonra paylaşımını kaldırdı.


Yaşanan olayların ardından ise AYM'den ve Adalet Bakanlığı'ndan 'Işıklar' paylaşımına yönelik peş peşe açıklama geldi. Açıklama yapmayan tek kurum ise 15 Temmuz öncesinde de suskunluğu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın hedef aldığı MİT oldu!"BİR ÜYENİN ŞAHSİ PAYLAŞIMI, AYM'NİN KURUMSAL GÖRÜŞÜ DEĞİLDİR"


AYM'nin İnternet sitesinden yapılan açıklamada, "Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu'nun bugün saat 14.00’te toplanması yönünde alınan karardan sonra yaşanan gelişmeler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Anayasa Mahkemesi'nin herhangi bir üyesinin şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar Anayasa Mahkemesi'nin kurumsal görüşünü yansıtmaz. Anayasa Mahkemesi 15 Temmuz 2016 gecesi yaptığı basın açıklamasında ifade ettiği gibi anayasal düzene karşı her türlü demokrasi dışı girişimi reddetmekte ve demokratik hukuk devletinin yanında durmaktadır." denildi."AYM'NİN SAYGINLIĞINI BAŞTA O MAHKEMENİN ÜYESİ BELİRLEMELİDİR"


Öte yandan Yıldırım'ın paylaşımına, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den de tepki geldi.


Bakan Gül, "AYM'nin saygınlığını başta o mahkemenin üyesi belirlemelidir. Bir yüksek mahkeme üyesine böyle bir paylaşım yakışmaz. Millet adına karar veren bir kurumun, hak ve adalet için hareket etmesi gerekir." diye konuştu.MİT YİNE SESSİZ!


Türkiye'deki İsrail'in bir şeyler çevirmesi artık gelenekselleşti. Her fırsatta Türkiye'yi ele geçirmek için hamlelerini hazırlıyor, yapıyor. Türkiye'nin derin gücü hepsinden haberdar olup alt etse de tüm bu süreçlerden haberdar olması gereken MİT'in sessizliği de artık gelenekselleşti!


İçerde ve dışarda efsane operasyonlara imza attığı her haberde söylenen MİT darbe girişimleri söz konusu olunca sessizliğe bürünüyor.


15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın canlı yayınlarda defalarca açık açık eleştirdiği MİT'ten her konuda bahsedilip darbe söz konusu olunca sessiz kalınması akıllara tek bir soru getiriyor:


MİT darbe girişimlerinin neresinde?

DİĞER HABERLER