İsrail'in oyunu tutmadı; Türkiye ve Yunanistan diyalog dedi...

İsrail'in oyunu tutmadı; Türkiye ve Yunanistan diyalog dedi...

Reuters'ın aktardığına göre Türkiye ve Yunanistan görüşmeleri İstanbul'da devam ettirmek konusunda anlaştı.

Doğu Akdeniz'de İsrail'in Türkiye'nin önüne attığı Yunanistan uzun süre savaş çığırtkanlığı yaptı ama Türkiye'nin esas hedefi İsrail'e odaklanıp Yunanistan'ı ciddiye almayan tavrı sonrası diyalog da karar kıldı. 


Reuters'ın son dakika olarak servis ettiği haberinde, Türkiye ve Yunanistan, görüşmeleri İstanbul'da sürdürmek konusunda anlaştığını aktardı.GÖRÜŞMELER İSTANBUL'DA DEVAM EDECEK


Reuters'ın aktardığı haberde, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın "Türkiye ile istikşafi görüşmeler yakın zamanda İstanbul'da yapılacak" açıklamasında bulunduğu ifade edildi.


Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada görüşmelerin İstanbul'da olacağı belirtildi.ÖMER ÇELİK'TEN AÇIKLAMA


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasına ilişkin, "İstikşafi görüşmeler başlayabilir dedik. Çerçeve ve prensiplerin belli olması gerekir. Neyi konuşacağımız belli olmalı. Ajansın geçtiği şekilde yer belirleme söz konusu değil." ifadelerini kullandı.


Öte yandan Çelik, Yunanistan'la istikşafi görüşmelere ilişkin "Türkiye için görüşmelere başlamak açısından hiçbir sorun yoktur." dedi.

DİĞER HABERLER