Koronavirüs İsrail'i bu kez daha ağır vurdu! Genel karantina ilan edildi...

Nisan Ayında tüm dünyaya çok ciddi nitelemesi ile duyurulan araştırmanın aslında İsrail ve Çin için uydurulmuş bir algı yönetimi olduğu ortaya çıktı.

Hatırlıyor musunuz Nisan Ayı'nda dünya genelinde koronavirüsle en iyi mücadele eden ülkelerin listesi yayınlanmıştı.


Türkiye'yi başarısı tüm dünyaca takdir edilmesine rağmen son sıralarda gösteren listenin ilk sırasında İsrail, beşinci sırasında ise vürüsü dünyaya yayan Çin bulunuyordu.


Tamamen yalan olduğu ortaya çıkan o liste...

İşte o listenin düzmece olduğu tamamen algı yönetiminden ibaret olduğu bugün yayınlanan bir haberle deşifre oldu.


Yahudi'nin korkaklığı gibi palavralarının da meşhur olduğu artık ortaya çıkıyor.


Yani tüm dünyaya çok ciddi nitelemesi ile duyurulan araştırmanın aslında İsrail ve Çin için uydurulmuş bir algı yönetimi olduğu ortaya çıktı. İLGİLİ HABER ◾ İsrail koronavirüsle mücadele bir numaraymış, yersen... Sağlık Bakanı neden istifa etti?Deep Knowledge Group tarafından yapılan araştırmaya göre dünyada en koronavirüsle mücadele eden İsrail'de genel karantina ilan edildi.


Koronavirüsün tüm ülkeyi etkisi altına aldığı belirtilen haberlerde İsrail'in çaresizlikten genel karantina uygulayarak insanları eve kapatma kararı aldığı belirtildi.


Başbakan Netanyahu ikinci karantina kararının ise ülkeye çok ağır bedellerinin olacağını söyledi.


Haberlerde verilen bilgiler şöyle:


"Vaka sayılarındaki hızlı yükseliş nedeniyle Başbakan Netanyahu, 18 Eylül Cuma saat 14.00'dan itibaren ülkede üç hafta boyunca genel karantina uygulanacağını açıkladı. Böylelikle İsrail, Kovid-19 salgınıyla mücadelede dünya genelinde ikinci defa genel karantina kararı alan ilk ülke oldu. Pazar gecesi televizyondan yaptığı konuşmada Başbakan, "Bu durumun herkes için çok ağır bir faturası olacağını bildiğini" belirtti.

DİĞER HABERLER