İsrail, Türkiye ile savaşmadan önce arka bahçesini sağlama alma çabasında!

Bölgede ve dünyada Türkiye'nin önlenemez yükselişi İsrail'e başka çare bırakmadı! İsmail Saymaz nasıl bir tip?

Yahudi toplumunda geçmişte yaşadığı büyük sürgünlerin yol açtığı travma son yıllarda yeniden nüzul edince İsrail yıllardır işbirlikçi Arap rejimler ile derinden yürüttüğü ilişkileri deşifre ederek korkuyu asgariye çekme telaşında.


İsrail ile işbirlikçi Arap rejimleri arasındaki gizli muhabbetin resmiyete binmesi iyi oldu. Böylece İslam'ın ve Müslümanların izzetini yalnızca Türkiye'nin temsil ettiği bir kez daha anlaşıldı.


Sözde Sünni Arap rejimleri ile İsrail arasındaki normalleşme hamlelerini fırsata çevirmek isteyen Şii İran kendini İslam'ın temsilcisi gibi gösterme illüzyonunu sergiliyor. Oysa İran asırlardır Siyonist/Haçlı cephenin bölgedeki en iyi müttefikidir.


İslam dünyasının 1000 yıl bayraktarlığını yapmış bu aziz millet yeniden kurtuluşun tek çaresi ve dünya mazlumlarının tek umudu. Ne işbirlikçi Şii İran ne de Arap rejimleri İlay-ı Kelimetullah misyonuna layık ve sahip olamaz.


İsrail 70 yıldır kripto şekilde yönettiği Arap rejimleri ile olan münasebetlerini gün yüzüne çıkarmaya mecbur kaldı. Bölgede ve dünyada Türkiye'nin önlenemez yükselişi İsrail'e başka çare bırakmadı. İsrail, Türkiye ile savaşmadan önce arka bahçesini sağlama alma çabasında.


Netanyahu aleyhine 1 yıldır süren gösteriler İsrail'de devlet içinde ciddi bir bölünme, kavga ve ayrışmanın habercisi. Böyle giderse İsrail'i Yahudi toplumu yıkacak.


İSMAİL SAYMAZ NASIL BİR TİP?


Her dönem ruhunu şeytana sattığı için son kullanma tarihi bitmeyen kiralık ve tetikçi kalemler medyada istihdam edilir. Bu tipolojilerin modası geçmez. Ne tür rezilliğe/kepazeliğe bulaşırsa bulaşsınlar asla yıpratılmazlar. Bu kaltaban tiplerin en son temsilcisi İsmail Saymaz.


İsmail Saymaz'ın DM'den yürümediği, taciz etmediği kadın iş arkadaşı kalmadı.


Ekranlarda utanmadan tacizcilere saldırır. Fakir, fukara, yoksul edebiyatı yapar. Düğününü İstanbul Hilton'da yapar. Twitter'dan Mustafa Kemal aleyhine twetler atar. Şimdi katı laik Sözcü'de yazarlığa başlar. Eskiden Rahmi Turan'a hakaret eder. Sonra Rahmi Turan'ın başyazarlık yaptığı Sözcü'ye transfer olur. Bir de gerdan kıra kıra dürüstlükten, ilkeden, ahlaktan bahseder.


Her halükârda Hakk’ı üstün tutmayan fanatizmin, holiganizmin kölesi olur. Fanatizm düşünme/akletme yetisini yok eder ve kişiyi canlı zombiye dönüştürür.


*****


ABD, İngiliz, Fransız, Alman, İtalyan, İspanya Yahudi medyası Doğu Akdeniz'de Türkiye ile çatışma içindeki Fransa CB Macron aleyhine yayınlarına neden devam ediyor? Macron niçin hedefte? Normal mi bu?


*****


ABD'deki İsrail'in temsilcisi Dışişleri Bakanı Pompeo, Güney Kıbrıs'ta, "Türkiye'nin bölgedeki eylemleri bizi ciddi endişelendiriyor" dedi. ABD'yi endişelendirecek kadar güçlü, saygın, bağımsız bir ülke Yeniden Büyük Türkiye elhamdülillah.


Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: "12 Eylül’ün 40. Yılı ve sorulmayan sorular!"DİĞER HABERLER