EBA TV'de skandal bir yayın var ama bakana gözü üstünde kaşı var diyebilen yok!

Dün lise edebiyat dersinde Peygamber Efendimiz (S.A.S.)'in mucizelerini küçümseyici bir üslup ve yanlış anlamaya mahal verecek cümleler kullanarak anlatma yolunu seçen EBA TV, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Şu an işleri en aksayan en ağır ilerleyen bakanlık hangisi diye araştırma yapılsa Milli Eğitim Bakanlığı çıkar. Yine hiç eleştirilmeyen bakan hangileri deseniz en başta yine Milli Eğitim Bakanı gelir.


Türkiye'deki İsrail iktidarın yaptığı iyi şeyleri bile eleştirirken Milli Eğitim Bakanlığı'nın kötü işlerine bile dokunmuyor.


Pandemi sebebiyle evlerinde uzaktan EBA Sistemi ile eğitim alan öğrencilerin sisteme sorunsuz girdikleri bir gün yok...


Bağlantı kopmaları, bağlanamama problemleri gibi türlü sorunlar, aksaklıklar var ama Bakan Ziya Selçuk'a gözünün üstünde kaşın var diyebilen yok.


EBA TV'deki sorunlar sistemsel değil sadece bir de içeriksel sıkıntılar. İşte onlardan bir tanesi... 


EBA TV’deki lise edebiyat dersinde, Peygamber Efendimiz (S.A.S)'in anlatıldığı bir metinde küçümseyici ifadeler kullanılması büyük tepki çekti.Dün yayımlanan derste, Peygamber Efendimiz (S.A.S.)'in mucizelerini küçümseyici bir üslup ve yanlış anlamaya mahal verecek cümleler kullanarak anlatma yolunu seçen EBA TV, sosyal medyada büyük tepki çekti.


Tepki çeken derste, “Peygamber bir hurma ile bir orduyu doyuruyor. Bir parça suyla herkesi kandırıyordu.” ifadeleri kullanıldı.


“Doymak” yerine “kandırıyordu” kelimesinin kullanıldığı metinden ötürü birçok sosyal medya kullanıcısı, kasıt olduğunu belirterek EBA TV’yi eleştiri yağmuruna tuttu.


Sosyal medya kullanıcıları; "Peygamber hazretleri bir hurma ile bir orduyu doyuruyor, bir parça su ile herkesi kandırıyordu" Bu nasıl uslup ? Bu nasıl ders ? Bu müfredatı hazırlayan kim ? Gereken yapılacak mı?" şeklinde paylaşımlarla Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama ve gerekenin yapılmasını bekliyor.UZMANLAR KASIT OLDUĞU GÖRÜŞÜNDE...


Uzmanlar da EBA TV’nin Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimize kullandığı üslubu yanlış buldu. 


Daha net bir anlam çıkarılacak kelimeler duruken yanlış anlaşılacak kelimeler kullanılmasının yanlış olduğu belirtildi.


Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkilere rağmen Milli Eğitim'den ise herhangi bir açıklama gelmedi.HABER SOSYAL MEDYADAN BAŞKA YERDE YAYINLANMADI


Söz konusu skandal metin sosyal medyada çok büyük tepki çekerken medyada ise hiç yer bulmadı kendisine...


Sadece İLKHA Ajansının paylaştığı haber diğer medyaca karartıldı. İktidara ait pireyi deve yapmaya bayılan Türkiye'deki İsrail medya ve akademiyasının söz konusu skandal metni görmezden gelmesi bakanı kendilerinden görmelerinden ötürü...


Türkiye Türkiye olalı böyle pejmurde Millî Eğitim Bakanı görmedi. Gözü üstünde kaşı var diyen yok! Türkiye'deki İsrail tutuyor!
-GEÇKİL

DİĞER HABERLER