Türkiye Erbakan'ın anlattığı üstün teknoloji gizli silahı Doğu Akdeniz'de kullanmaya mı başladı?

Türkiye Erbakan'ın anlattığı üstün teknoloji gizli silahı Doğu Akdeniz'de kullanmaya mı başladı?

Doğu Akdeniz'de Navtex ilan edilmesine rağmen uyarılara aldırış etmeyen Fransa ve Yunanistan Oruç Reis'e tacizde bulunmak isterken yaşadıklarını anlattıkları Türkiye'nin nasıl üstün bir teknoloji kullandığını ortaya koyuyor.

İsrail ve güdümündeki Batı Dünyasından gelen tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini sürdüren ve bölgeye donanmasını gönderen Türkiye, dengeleri değiştirdi.


Doğu Akdeniz'deki haklarından asla vazgeçmediğini belirten Türkiye'nin mücadelesine Yunanistan, İsrail başta olmak üzere Batı'nın desteğini arkasına alarak Türkiye'ye Doğu Akdeniz'de kafa tutar hale geldi.


Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’da attığı haklı ve kararlı adımlar sonrası bölgede gerilimi artırmak isteyen Fransa, Türkiye'nin ilan ettiği Navtex bölgesine Fransız fırkateyni gönderdi.YUNAN GEMİSİ HASAR GÖRMÜŞTÜ


Fransa’yla birlikte Birleşik Arap Emîrlikleri (BAE) de, bölgeye savaş uçaklarını sevk etmişti. Türkiye’nin bütün uyarılarına rağmen Türk savaş gemilerinin eşliğinde sismik aramalar yapan Oruç Reis gemimize ani manevra yaparak tacizde bulunmak isteyen Yunanistan'a ait Limnos isimli fırkateyne, Kemal Reis adlı firkateynimiz müdahale etmişti. Yunan gemisi hasar görerek 'tersanelik' olmuştu. İki geminin mücadele ederken nasıl tekinin hasar gördüğü açıklanamamış "Türkiye ateş mi açtı" sorularını akıllara getirmişti. Yine aynı günlerde bir başka olayın daha yaşandığı ortaya çıktı!BOZGUNA UĞRAYAN SADECE YUNAN FIRKATEYNİ DEĞİLMİŞ!


Fransız ve BAE medyasında yer alan haberlere göre, bölgede bulunan Fransız fırkateyni telsiz konuşmasında Yunan yetkililere "Gemimizin bütün dijital göstergeleri kilitlendi. Navigasyonumuz çalışmıyor. Silah sistemlerimiz ‘off’ konumuna düştü" diye mesaj iletmeye çalıştı.


Fransız gemisi “Üzerimizde tanımlayamadığımız yüzlerce cisim uçuyor. Bunların ne olduğunu anlayamıyoruz. Bütün sistemimizi kilitledi. Geminin bütün dijital sistemi kontrolümüzden çıktı. Bize kılavuz gönderin” diyerek yardım çağrısında bulunmak istedi. Ancak Fransız gemisinin bu yardım isteğinin Yunan Sahil Komutanlığına ulaştıramadığı ortaya çıktı. Bir süre bekleyen Fransız fırkateyni yardım gelmeyeceğini anlayınca bölgeden kaçmak zorunda kaldı.ABD GEMİSİ GİRİT'E GELDİ


Bu olaydan sonra “yüzen üs” adı verilen ABD’nin takip ve gözlem gemisi “acil koduyla” Girit’e geldi. ABD’den yapılan açıklamaya göre söz konusu gemi, bölgedeki faaliyetleri gözlemleyecek, Türkiye’nin nasıl bir sistem kullandığını çözmeye çalışacak.TÜRKİYE'NİN ÜSTÜN TEKNOLOJİSİ!


Fransızların Yunan Sahil Komutanlığına ulaştıramadığı “Üzerimizde tanımlayamadığımız yüzlerce cisim uçuyor. Bunların ne olduğunu anlayamıyoruz. Bütün sistemimizi kilitledi. Geminin bütün dijital sistemi kontrolümüzden çıktı. Bize kılavuz gönderin” mesajı aslında Türkiye'nin üstün teknoloji savunma sanayi gücünü ortaya koyuyor. ABD'de işte bunu öğrenmeye geliyor!


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil Türkiye'nin uluslararası arenada yaptığı, süper güçlere diz çöktüren hamlelerini üstün savunma sanayi teknolojisine güvenerek yaptığını belirtmişti.


İşte Fransa Fırkateyninin Yunan Sahil Komutanlığına göndermek isteyip gönderemediği mesaj da tam olarak bu gerçeğin itirafı oluyor.


Fransızların geçtiği mesajda gemilerin elektronik sistemlerini kilitleyebilen bu sistem haberleşme ağını da kör ediyor! Yine Fransızların geçtiği mesajda belirttiği "üzerimizde tanımlayamadığımız yüzlerce cisim uçuyor" sözleri de Erbakan'ın üstün İHA teknolojisinin ulaşılamaz boyutunu gösteriyor.


Bahar Kalkanı'nda karada; İsrail, ABD ve Batı dünyasının desteğine rağmen İHA'larla Esed güçlerini 3 günde bozguna uğratan İHA'larımız dünyanın ağzını açıkta bırakmıştı.


Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeler de gösteriyor ki Türkiye üstün teknolojisi ile denizlerde de dünyaya diz çöktürmeye devam ediyor.PEKİ NASIL BİR TEKNOLOJİ KULLANIYORUZ?


Türkiye'nin sahip olduğu/olacağı teknoloji ile ilgili şöyle bir ipucu verelim: Gördükleriniz Erbakan'ın Türkiye'yi sahip kılacağını açıkladıkları yanında aysbergin sadece görünen kısmı...


Erbakan özellikle denizlerde gemilerin tüm elektronik sistemlerini bir anda kapatan ve düşman sistemini istediği gibi kullanabilen bir teknolojiden de bahsetmişti...


Fransa'nın geçtiği mesajdaki bilgiler Erbakan'ın anlattığı sistemi Türkiye'nin kullanıyor olabileceğini gösteriyor.


Geçmişte El-Aziz'deki analiz ve makaleleri için Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil en çok "neden sürekli her konuyu Erbakan'a bağlıyorsunuz" eleştirisine muhatap olurdu. Şimdi ise Türkiye bağlamında dünyada yaşanan tüm gelişmeler Erbakan'a bağlanıyor... El-Aziz vizyonu!


İŞTE O VİDEO: ERBAKAN GİZLİ SİLAHINI ANLATIYOR!Kemal Reis Fırkateynimiz ile Yunan Limnos Fırkateyni arasında neler yaşandı? Sürtüşme mi oldu ateş mi açtık?

Yunan basınında yer alan habere göre; Oruç Reis'i koruyan T.C.G Kemal Reis ile Limnos Fırkateyni dün karşı karşıya geldi. Oruç Reis'i taciz etmek isteyen Yunan fırkateynine Kemal Reis müdahale etti. Sürtüşme sonucu Yunan fırkateyni büyük hasar alarak bölgeden çekildi. Kemal Reis ise yoluna devam etti... Ancak sürtüşmede sadece tek geminin hasar alması büyük yankı uyandırdı. Olayla ilgili iki olasılık konuşuluyor.

Doğu Akdeniz’de Türk ve Yunan fırkateynleri arasında ‘sıcak bir temas’ gerçekleştiği belirtilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuşmasında bu olaya dikkat çekmiş ve Yunanistan’a gerekli cevabın verildiğini fırkateynlerinin ciddi hasar aldığını belirtmişti.

Olayı Yunan kaynakları da doğruladı. Greek Armyvoice adlı internet sitesi, Doğu Akdeniz’de seyreden Yunan fırkateyni Limnos ile Türk fırkateyni Kemal Reis’in birbirlerine ‘sürtündüklerini’ belirtti. 4 Yunan askerinin yaralandığı açıklandı.TÜRKİYE ATEŞ Mİ AÇTI?


Ancak iki fırkateyn birbiri ile sürtüşme yaşayıp sıcak temas sağlarken nasıl olur da Yunan gemisi büyük hasar aldı da Türk fırkateyninde bir hasar oluşmadı? Bizim fırkateynimizde bir hasar oluşmadığının resmi kanıtı dün Savunma Bakanlığı’nın paylaştığı görüntülerde açıkça görülüyor. Bu durum akıllara Türkiye’nin ateş edip etmediğini getirdi. 

Türkiye, Doğu Akdeniz'de ilan ettiği Navtex sonrası Oruç Reis ile bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor. İsrail güdümünde hareket eden Yunanistan AB ülkelerini yanına çekmeye çalışırken, son olarak açıkça İsrail ile görüntü paylaşmayı da ihmal etmedi. Yunanistan bölgede tansiyonu yükseltmek için provokatif girişimlerde bulunurken o girişimlere en sert şekilde Türk donanması tarafından karşılık veriliyor. 


Yunan basınında yer alan habere göre; Oruç Reis'i koruyan T.C.G Kemal Reis ile Limnos Fırkateyni dün karşı karşıya geldi. Oruç Reis'i taciz etmek isteyen Yunan fırkateynine Kemal Reis sert bir hamleyle vurup geçti.


Büyük hasar alan Limnos bölgeden çekilerek tamir sahasına yönlendirilirken Kemal Reis ise yayınlanan videoda görüldüğü üzere yaptığı manevrayla milletimize selam vermeyi bile ihmal etmeyecek kadar iyi görünüyor.İKİ OLASILIK KONUŞULUYOR!


Yunan kaynaklara göre Oruç Reis’e müdahale etmek isteyen Yunan fırkateyni Limnos donanmalarımıza doğru hareket geçmiş. Bunun üzerine Kemal Reis fırkateynimiz de bırakın manevra yapmayı hızını iyice alarak doğrudan Yunanistan’ın Limnos Fırkateyn’in üzerine doğru harekete geçmiş… 


Kafa kafaya çarpışmaya ramak kala Yunan gemisi Limnos korkarak son anda bir manevraya kurtulmak istese de hızla gelen Kemal Reis Yunan Limnos’a büyük bir hasar vererek biçip geçmiş… Yunan kaynaklarının anlattığı şekliyle olay böyle!


Öyle tarih diye bizlere yutturulan masallara benzemiyor. Baştan sona cesaret, kahramanlık ve üstünlük anlatan destansı bir olay… Hem de Yunan anlatıyor.


Tabi olayı Yunanistan böyle anlatıyorsa işin boyutlarının çok daha büyük olduğunu düşünmemek elde değil. Bir diğer olasılık ise Türkiye’nin nasıl bir güçle sahada olduğunu ortaya koyuyor.


Bir fizik kuralıdır. İki eşya çarpışırsa ikisi de hasar alır. Hele de aynı siklette iki aracın çarpışmasından iki taraftan birinin hasar almadan ayrılması imkânsızdır. İşte ikinci senaryoya göre Kemal Reis fırkateynimiz üzerine gelen Yunan Limnos Fırkateyni’ni ateş ederek vuruyor.


Ve bu sebeple ağır hasar alan Limnos onarım için bölgeden çekiliyor. Yunan tarafının olayı anlatım şekline bakılırsa aslında saklananın da sıcak temastan ziyade Türkiye’nin İsrail’in desteğiyle hareket eden Yunanistan’a hak ettiği hamleyi ateş ederek yapmış olması geliyor.


Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan da konu hakkında açıklamalarında “Yunanistan dün denedi hak ettiği karşılığı aldı” diyerek de özellikle vurgu yapıyor. Yunanistan’ın olayı “Türk fırkateyni bize ağır hasar verdi” diyerek anlatması aslında tek taraflı bir ateşle vurulduğunu gizlemek için olabilir.


Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuşmasında olayla ilgili ayrıntı vermiyor.


Durum tam olarak nedir ayrıntılı bir bilgi yok ancak net olan bir şey var ki Yunanistan’ın gereken cevabı aldığı… Ve bundan sonra gerekenin yapılacağı gördü!


Türkiye karşısında Irak’ta, Suriye’de, Libya’da süper güçler duramayıp diz çökerken Yunanistan’ın engel olacağını sanan Türkiye’deki İsrail de böylece avucunu yalamış oldu.ORUÇ REİS ARAMA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR


Türkiye, Doğu Akdeniz’deki sismik araştırma faaliyetlerini de sürdürüyor. Libya ile yapılan MEB anlaşmasına uygun şekilde Navtex ilan eden Türkiye, Oruç Reis ile birlikte askeri gemileri de bölgeye gönderdi. Başkan Erdoğan'ın talimatı ile 23 Ağustos'a kadar faaliyet sürecek.

DİĞER HABERLER