Ruslar Türkiye'yi Doğu Akdeniz'de durdurmaya çalışan ABD'li ve AB'li idarecilerle böyle dalga geçti!

Ruslar Türkiye'yi Doğu Akdeniz'de durdurmaya çalışan ABD'li ve AB'li idarecilerle böyle dalga geçti!

Daha önce yayınladığı karikatürlerle Türkiye'nin uluslararası arenadaki gücünü çizgilerle çok etkili anlatan Rus Karkatürist Vitaliy Podvitskiy bu kez de Doğu AKdeniz'deki gelişmeleri çizdi.

Çizdiği karikatürlerle Türkiye'nin uluslararası hamlelerini ve gücünü etkili bir şekilde anlatan Rus Karikatürist Vitaliy Podvitskiy bu kez de Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri yorumladı.


ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Senatör Bob Menendez ile Devlet, Dış Operasyonlar ve İlgili Programlar Meclisi Alt Komitesi üyesi Chris Van Hollen, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya yazdıkları mektupla Türkiye'ye yaptırım talebinde bulundu.


Pompeo'un Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'a yapacağı görüşme öncesinde gönderilen mektupta, Trump yönetiminden Türkiye'nin 'Gemilerini uluslararası sulardan çekmesi yönünde çağrıda bulunması' ve Pompeo'ya 'Türkiye'ye yeni yaptırımlar uygulamak için AB ile birlikte çalışması' talebinde bulunuldu.


Yine Macron ve Miçotakis'in de Türkiye'ye Doğu Akdeniz'deki hamlelerinden ötürü yaptırım uygulanması çağrıları olduğu biliniyordu.


İşte Rus Karikatürist Podvitskiy bu yaptırım çağrılarıyla ve isteyenlerin acizlikleriyle fena dalga geçti.


Oruç Reis gemimizi Doğu Akdeniz'de tüm heybeti ile ilerlerken çizen Vitaliy AB ve ABD'li yaptırım isteklilerini ise takalarla ağ açan balıkçılara benzetti.


Sonunda ise Oruç Reis'in o ağı parçalayarak hiç takmadan yoluna devam ettiğini gösterdi.


İşte o çok ses getiren karikatür:


DİĞER HABERLER