Oda TV Şahin Şerifoğulları'nın koronavirüse yakalanmasını bakın neye bağladı?

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın koronavirüse yakalanması ulusal basında da geniş yer buldu. Ama onlardan biri var ki olaya baktığı açı pes dedirtti.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın koronavirüse yakalanması şehirde büyük ses getirdi. İlimizdeki koronavirüs vakalarının yayıldığına işaret olarak yorulan başkanın test sonucu tedirginlik uyandırdı.


Başkan Şerifoğulları'nın koronavirüse yakalanması ulusal basında da geniş yer buldu. Pek çok medya kuruluşu haberi son dakika olarak okurlarına geçerken Oda TV'nin haberi veriş şekli pes dedirtti.Malum kesimin en önemli silahlarından olan Oda TV ilimiz belediye başkanı Şahin Şerifoğulları'nın koronavirüse yakalanmasını Ayasofya Camii açılışına katılmasına bağladı.


Ayasofya'nın Cami olarak açılmasını hala içlerine sindiremediklerini gösterdikleri haberin başlığı "Ayasofya'daki namaza katılmıştı... Virüse yakalandığını açıkladı"


Oda TV'nin çok sayıda tepki alan başlığı aslında bilime de ters düşüyor.


Ayasofya'nın açılmasına tepki göstereyim derken rezil olan medya organı 24 Temmuz'daki açılış ile 8 Ağustos arasında 15 gün olduğunu yani 14 gün kuralının aşıldığını hesap edememiş.


İktidarın son günlerde yaptığı hamleler Baro Yasası, Ayasofya'nın açılması ve İstanbul Sözleşmesi'nin iptali girişimi Kemalcı tayfada kötü bir etki yapmışa benziyor.

DİĞER HABERLER