CHP'nin milli ve derin ağabeyi Deniz Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na koruma...

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin parti kurmaktan vazgeçmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Türkiye'deki İsrail'in CHP'yi azgın azınlığın partisi yapmaktan çıkarıp gerçekten halkın partisi yapmak için çalışan, partiyi Atatürkçülerden ayıklayan Kılıçdaroğlu'ndan intikam almak için birden parlatarak sahaya sürdüğü Muharrem İnce için CHP'nin milli ve derin ağabeyi Deniz Baykal'dan çıkış geldi.


Türkiye'deki İsrail'in Muharrem İnce'yi Kılıçdaroğlu'nu yaralamak için sopa olarak kullandığını gören Deniz Baykal sessiz kalmadı.


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, "Türkiye'deki İsrail Baykal'a kaset komplosu hazırlayınca millî derin devlet CHP'nin başına Kılıçdaroğlu'nu getirdi." tespitini yapmış ve CHP'yi derinden Baykal'ın yönettiğini belirtmişti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Başbakanlık yolunun açıldığı o sır görüşmenin de başrolünde olan Baykal Türkiye'deki İsrail'in CHP'nin başından indirmek istediği Kılıçdaroğlu için harekete geçti.


Kılıödaroğlu'na operasyon yapıldığı şu günlerde sessizliğini bozan Baykal, şunları söyledi:


"Muharrem CHP'de siyasi mücadelesi ile de demokrasiye inancı ile de CHP'ye bağlılığı ile de israf edemeyeceğimiz bir siyasetçidir. Bu faciayı önlemek zorundayız. Bundan sadece CHP değil Türkiye de kazançlı çıkar. Çünkü kırılmaya tahammül edilemeyecek bir siyasi tablo içindeyiz. Elbette sessiz kalıp seyredecek değiliz. İnce'ye de güveniyorum. Hata yapmamalı, ayrılmamalı. Genel Merkez "yanlış yaptı" dememeli. İnce'ye hak ettiği sevgi ve saygıyı gösterirsek gereğini tereddütsüz yapacaktır." 


Uzun süredir sessiz kalan Baykal'ın Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu karşısında sahaya sürülmesi sonrası harekete geçip açıklama yapması Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Geçkil'in CHP, Kılıçdaroğlu ve Baykal hakkındaki tespitini de teyit etmiş olmuş oluyor.


Antalya Büyükşehir Eski belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın "CHP'yi Kılıçdaroğlu değil ağabey yönetiyor" sözü de yine Deniz Baykal içindi...

DİĞER HABERLER