Dünya'nın iki kutbu var artık... Macron: Lübnan'da biz karışmazsak Türkler karışır!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'nın Lübnan'ın iç işlerine karıştığına yönelik eleştirileri ilginç bir değerlendirme ile cevap verdi...

Türkiye'nin dünyada yaşanan her gelişmede artık taraf ve aktif bir şekilde rol aldığının dünya kamuoyu farkında... Ama Türkiye kamuoyu malum medya ve akademiya çevrelerinin illüzyonları sayesinde bihaber.


Geçtiğimiz yıl soğan, patates fiyatları ile ülkenin batacağına inandırılan Türkiye'deki İsrail medyasının etkisinde kalan malum kesim bu yıl da döviz fiyatlarındaki dalgalanma sonrası yine aynı söylemi dillendirmeye başladılar.


Ancak göreceksiniz ki her yıl nasıl ellerindeki tüm varlıklarıyla ülkenin batması için ekonomisine saldırıp zararlı çıkıyorlarsa bu kez de çok geçmeden yine başaramayacaklarını görecekler.


Zaten dışardan bakıldığında da Türkiye'de durum kamuoyumuza pompalandığı gibi de görünmüyor.


Türkiye hakkında yapılan analizlerde 5 askeri harekatı aynı anda yürütebilen güçlü bir orduya ve ekonomiye sahip olduğu vurgulanırken yine bunların yanında salgından en az zararla çıkan üstün bir akılla yönetildiğine de dikkat çekiliyor.


İşte Türkiye'nin esas gücünü anlatan bir çıkış da gemisi taciz edildiği için NATO'ya şikayette bulunan ama bir çare bulamayan Fransa Lideri Macron'dan geldi.


Lübnan'ın içişlerine karıştığı eleştirilerine yanıt veren Fransa Cumhurbaşkanı Macron öyle bir cevap verdi ki Türkiye'nin dünyanın yeni kutbu olduğunu resmen itiraf etti.


Macron soru karşısında "biz karışmayalım ki Türkler mi karışsın" cevabını verdi.


"Kardeşlik ve yardım söz konusu. Yanılmayın. Çok taraflılığa ve Lübnan halkının çıkarlarına inanan Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan’ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler, Suudlar ve bölgedeki diğer güçler olacak. Bu ülkelerden bazıları bunu Lübnan halkının aleyhine kendi jeopolitik ve ekonomik çıkarları için yapacak." diyerek Libya'dan kinaye Türkiye'yi hedef alan Macron Fransa'nın yaptığı müdahalenin Türkiye'yi engellemek için olduğunu da itiraf etmiş oldu.


Macron'un saydığı diğer ülkeler de Dünya Siyonizm'in güdümünde hareket eden ülkeler... Zaten uluslararası arenada da Türkiye'ye karşı birlikte hareket ettiği ortakları.


Tek başına Türkiye'yi söyleyip büyütmemek için isimleri fazlalaştırıyor. Bugün dünyada bağımsız hareket eden ve İsrail karşısında dünyanın yeni kutbu olan tek ülke Türkiye! Macron işte bunu itiraf ediyor.


Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının dolduruşuna gelerek Türkiye'nin batacağı yönünde adım atanlar için bu gerçekler masal gibi gelse de çok geçmeden tüm dünyanın açıkça kabul edeceği şekilde de ilan edileceği döneme girilecektir.


Ne demişti Ermeni General Ter-Tadevosyan; "Dünya Türkiye'nin Süper Güç olduğunu kabul etmeye hazırlanıyor!"İLGİLİ HABER ◾ Ermeni General: Dünya Türkiye'nin Süper Güç olduğunu kabul etmeye hazırlanıyor!Bu gerçeği düşmanlar biliyor, görüyor ama Türkiye kamuoyu malum medya tarafından saklandığı için göremiyor.


Askeri üsleriyle Basra Körfezi ve Kızıldeniz'e, muazzam donanmasıyla Akdeniz'e hâkim konuma gelen Türkiye Osmanlı gücüne ulaştı!

Ne ABD, ne Rusya, ne Çin, ne bir başkası... Türkiye dışında 5 cephede sınır ötesi operasyon yürütebilen ülke yok!

- ZEKİ GEÇKİL - İmtiyaz Sahibi

DİĞER HABERLER