Rus medyası: Türkiye Libya'ya hava köprüsü kurdu...

Rus medyası: Türkiye Libya'ya 'hava köprüsü' kurdu, askeri nakliye uçuşları sürekli yapılıyor dedi.

Rus yerel medyası, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İstanbul'dan Libya'ya "hava köprüsü" kurduğunu, askeri ve nakliye uçaklarının Ulusal Mutabakat Hükümeti tarafından kontrol edilen hava sahalarına günde birden fazla uçuş yaptığını iddia etti.


Rusya'nın İzvestiya gazetesinin haberine göre, Türkiye destekli kuvvetler isyancı Hafter'e karşı büyük çaplı yeni bir saldırı planlıyor.


Her gün güç kaybeden ve elindeki pek çok noktayı geri veren isyancı Hafter'e destek veren İsrail güdümlü Birleşik Arap Emirlikleri de Libya'ya uçuşlarını sıkılaştırdı.


İzvestiya'ya konuşan Rus uzmanlar, yeni silah tedarikinin önümüzdeki günlerde şiddetli çatışmaların habercisi olduğu değerlendirmesini yaptı.HAFTER'İN TESLİM BAYRAĞI ÇEKMESİ YAKINDIR!


Libya'daki şiddetli çatışmaların habercisi olarak duyurulan durum aslında Hafter'in daha fazla kaybedeceğinin işaretinden başkası değil...


Türkiye'nin askeri uzmanlar ve SİHA'larıyla bölgeye ulaşmasından sonra İsrail güdümlü BAE ve diğer ülkelerin verdiği hiç bir destek Hafter'e fayda sağlamadı, çatışmayı bırakın sadece çekildi!


Habere göre Türkiye'nin her gün en az bir kez nakliye uçaklarıyla askeri yığınak yaptığı göz önüne alınacak olursa isyancı Hafter'in ve arkasındaki İsrail'in Libya'da kaybettiğinin resmen açıklanması yakın görünüyor.

DİĞER HABERLER