Belediye Başkanı Şerifoğulları’ndan CHP’li Gürsel Erol tespiti: Siyasi Sahtekâr!

Katıldığı canlı yayında revize imar planın ilişkin CHP milletvekili Gürsel Erol'un rant eleştirilerine cevap veren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları "siyasi sahtekârlık" yapıyor dedi.

Kanal Fırat’ta Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu canlı yayınlanan programa katılan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları CHP Milletvekili Gürsel Erol hakkında çok ses getiren bir çıkış yaptı.


Belediyenin askıya çıkardığı revize imar planı hakkında büyük rant döndüğü iddiasını dillendiren Gürsel Erol Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan hiç beklemediği bir karşılık aldı.


Gürsel Erol’un yıpratma amacı güttüğünü belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları rant iddiaları ile ilgili sert konuştu ve Gürsel Erol için “siyasi sahtekârlık yapıyor” dedi.


Bununla da kalmayan Başkan Şerifoğulları CHP’li Erol’un iddia ettiği gibi bir durumun olması halinde istifa bile edebileceğini belirterek Erol’un “siyasi sahtekârlık” yaptığını yineledi.


İŞTE ŞERİFOĞULLARI’NIN O KONUŞMASI!BAŞKAN’IN TESPİTİ KİTABIN ORTASINDAN


Aslında Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın tespiti Elazığ kamuoyunun da hislerine tercüman olan kitabın ortasından bir tespit hükmünde…


İşte CHP’li Gürsel Erol’un milletvekili seçildiği günden beri sergilediği ikiyüzlü siyasete bazı örnekler:


Seçim ittifakı sayesinde tombaladan çıkan CHP milletvekili Gürsel Erol seçildiği günün ertesi iki söylem takınmaya başladı. İlk olarak CHP’nin Elazığ’da 41 yıl sonra ilk kez kendi başarısı sayesinde vekil kazandığını söylemişti. Halbuki işin aslı hiç de öyle değildi. 


Erol, 24 Haziran’da yapılan ittifak sonucu Saadet Partisi ve İP’lilerin oyları da kendi oylarına eklenince ancak seçilebilmişti. CHP’den daha önce aday olan Ali Özcan 41.000 üzerinde oy alırken seçilememiş Gürsel Erol ise 37 bin oyuna CHP’nin ortakları Saadet ve İP’nin oyları eklenince ancak vekil seçilebilmişti.


Gürsel Erol bu söylemini dayanak yaparak CHP Genel Başkanı’na da bayrak açmıştı. Seçimlerden önce bu konuda hiç bir şey söylemeyip seçim sonrası Elazığ’ı siyasi macerasına alet etme yoluna giden Erol ilimizi ihtirasları için bir deneme tahtası olarak kullanmıştı.


Yine CHP’li Gürsel Erol Elazığ’da muhafazakâr bir söylem dillendirse de aslında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu beğenmeyip başına bela olacak kadar da solcu bir tip. 


Elazığ’da bu yönünü gizleyen Erol Elazığ dışında katıldığı programlarda bazen açıklar vererek ulusal gündeme de düşmüştü. 


Gürsel Erol Ahmet Hakan’ın tarafsız bölge programına çıkarak, o dönem terörist cenazelerinde de HDP'nin yanında olmaktan geri durmayan CHP'nin parti politikasını savunmuş ve "HDP'yi terör örgütüyle bağdaştıracak bir söylemi doğru bulmuyorum” demişti. Erol’un HDP’yi savunan bu sözleri Elazığ kamuoyunda büyük tepki çekince de öyle demek istemedim açıklamaları yapmıştı.


AKP milletvekillerinin kifayetsizliği yüzünden CHP'li Gürsel Erol'a umut bağlayan Elazığlılar Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın tabiriyle “siyasi sahtekârlığını” erken fark ettiği Gürsel Erol konusunda çok erken hayal kırıklığına uğramıştı.

DİĞER HABERLER