Koronavirüs nedeniyle uçak trafiği de azaldı... işte eski ve yeni durum!

Koronovirüs en çok havayolu ulaşımını vurdu. Virüs sebebiyle dünya genelinde çoğu uçuş rotası kullanılamaz hale geldi. Yayınlanan radar görüntülerindeki azalma dikkat çekti.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülke, başka ülkelere yapılan uçuşları yasakladı. Yurtiçi uçuşlarda da salgın nedeniyle yolcu sayısının düşmesi uçuş sayılarında büyük bir azalmaya neden oldu. Flightradar’ın yayınladığı radar görüntüleri, koronavirüs nedeniyle uçak trafiğinde nasıl bir azalma yaşandığını gözler önüne seriyor.


Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını şu anda 195 ülkeye yayılmış durumda. Dünya genelinde bir krize neden olan virüs salgını, havayolu şirketlerini de ağır bir şekilde etkiliyor.


Birçok uzman havayollarının virüs salgını nedeniyle büyük bir kriz yaşadığını belirtiyor.
Webtekno'nun haberine göre ülkeler arası uçuşların büyük bir kısmının durması ile beraber yurt içi uçuşların yolcu sayıları da virüs salgını nedeniyle her geçen gün azalmaya devam ediyor.


Ülkeler arası uçuşların sayısının azalması, yurt içi uçuşlardaki zayıf yolcu talebi ve seyahat kısıtlamaları, havayolu şirketlerinin birçok uçuşu yapamamasına neden oluyor. Virüs salgını ile beraber özellikle Avrupa’daki havayolu trafiğinin çok düşük seviyelere geldiği görülüyor.

DİĞER HABERLER