Yine Jeffrey geldi yine Kalın ile görüştü...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ülkemize gelen ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile görüştü.


Sık sık ülkemize yaptığı ziyaretlerle dikkat çeken Jeffrey her defasında da Kalın ile görüşüp karşısında zayıf ve ezik bir duruş sergileyerek kameralara poz vermeyi ihmal etmiyor.


Jeffrey'in daha önce gerçekleştirdiği ziyaretlerden bir kare...

Diplomaside çekilen ve yayınlanan fotoğraflara özel mesaj taşıdığı için önem verilirken Jeffrey'in neden Kalın karşısında sürekli ezik bir pozisyonu tercih ettiği üzerinde durulması gereken önemli bir husus!


Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, yaklaşık 1,5 saat sürdü.


İdlib'de yoğunlaşan krizin çözümüne ilişkin görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, rejim tarafından Türk gözlem noktalarının hedef alınmasının kabul edilemez olduğu belirtildi.


Jeffrey ABD'den buraya sadece bu cümleyi söylemek için gelmeyeceğine göre o zaman bu ziyaretlerin arkasında yatan sebep nedir?


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'in Türkiye'ye sık sık yaptığı ziyaretlerle ilgili şu değerlendirmeyi yapmıştı:


Jeffrey art arda bu kaçıncı kezdir sayısını bilemiyoruz, yine geliyor Türkiye'ye. Hep aynı kişilerle görüşüyor! ABD ile yürütülen bir müzakere filan da yok. Yoksa 15 Temmuz türü bir hazırlığı mı teftiş ediyor?


Türkiye'de yeni bir darbe girişimi hazırlığı olduğu ABD'de Siyonist Düşünce Kuruluşu Rand Corporation tarafından yayınlanan rapor sonrası ayyuka çıkmış durumda...


Artık açıkça dillendirilen hazırlıkların paralelinde Jeffrey'in gerçekleştirdiği ani ve sık ziyaretler bu açıdan özel önem taşıyor.

DİĞER HABERLER