Depremzede Çocuklar İçin Moral ve Motivasyon Programı Düzenlendi!

Edibe Can Müftülük Sitesi Konferans Salonu’nda, depremden etkilenen çocuklar ve aileleri için Moral ve Motivasyon etkinliği düzenlendi...

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.


TDV aracılığı ile depremden etkilenen halkımıza yardımlarını sürdüren Elazığ El Müftülüğü bir yandan da depremzede aileler ve çocuklara manevi destek hizmeti veriyor.


İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve 4-6 Kur’an kursu öğreticilerinin çocuklar için çadırlarda sürdürdüğü etkinliklere bugün bir yenisi daha eklendi.


Edibe Can Müftülük Sitesi Konferans Salonu’nda, depremden etkilenen çocuklar ve aileleri için Moral ve Motivasyon etkinliği düzenlendi.


Solan, sahada görev yapan elemanların yanı sıra, müftülük personeli ve 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri ve aileleri tarafından dolduruldu.


Depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen ve yaraların sarılması için birçok faaliyet yaptıklarını belirten İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın açış konuşmasının ardından Marmara FM’de 25 yıldır çocuk programları yapan Süleyman Özyapıcı sahne aldı.


Nasreddin Hoca kostümü sahneye çıkan ve çocuklar için hazırladığı programı icra eden Özyapıcı’nın performansı beğeni topladı.


İlgi ile takip edilen program sonunda çocuklara çeşitli hediyelerin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Çocuk Yayınları’ndan kitap ve dergiler hediye edildi.DİĞER HABERLER