Keban Belediye Başkanı partisine döndü!

Keban Belediye Başkanı partisine döndü!

31 Mart seçimlerinde AKP'den aday gösterilmeyince ilçe halkının destekleriyle bağımsız belediye başkan adayı olan ve seçilen Fethiye Atlı AKP'ye geçti.

Keban'da gösterdiği başarılı bir belediye başkanlığı dönemine ve karşısında rakip olarak bir tane aday adayı dahi çıkmamasına rağmen şahsi hesaplar güdülerek partisinden yeniden aday gösterilmeyen Fethiye Atlı ilçe halkının yoğun istek ve baskıları sonucu bağımsız aday olarak seçimlere girmişti.


Seçimlerde önemli bir oy oranıyla bağımsız belediye başkanı olarak seçilen Fethiye Atlı ilçede yaptığı önemli ve ses getiren çalışmalarla ulusal medyaya kadar konu olmuştu.


İşte Keban'ın başarılı belediye başkanı Fethiye Atlı bugün yeniden partisine geri dönüş için resmi müracaatını yaptı. 


AKP İl Başkanı Ramazan Gürgöze'nin sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Fethiye Atlı'nın partiye yeniden dönüşü için başvuru işlemlerine başlandığını belirtti.MUTLU BİR AİLE KARESİ YOK!


Gürgöze'nin yayınladığı fotoğraf karesinde mutlu bir aile fotoğrafı görüntüsü yoktu, yüzler biraz asıktı... Paylaşılan karede Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'nın beraberinde AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve ilimiz milletvekili Metin Bulut, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, ilimiz milletvekili Zülfü Tolga Ağar ve AKP İl Başkanı Ramazan Gürgöze olduğu görülüyor.


Gürgöze paylaşımında şu açıklamayı da not düştü; "Keban bağımsız belediye başkanı Fethiye Atlı'nın Partimize geçmek için resmi müracaat sürecini başlattık."SADECE BELEDİYE BAŞKANI'NA YAKIN OLDUKLARI GEREKÇESİYLE GÖREVDEN ALINARAK KÜSTÜRÜLEN İLÇE YÖNETİMİ NE OLACAK?


Kasım ayında İl Başkanı Ramazan Gürgöze'nin isteği ile istifası istenen dört ilçeden biri de Keban'dı... Ancak Keban'da istifası istenen ilçe başkanı Yusuf Demir'in açıklanan tek suçu Keban'ın Bağımsız Belediye Başkanı Fethiye Atlı'ya yakın olmasıydı.


Yusuf Demir'in istifasının istenmesi ilçede büyük tepki çekmiş, partili 50 kişi istifa dilekçelerini vererek partisinden ayrılmıştı.


İlçe yönetiminin görevden alınmasına sebep olarak gösterilen Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı partiye geri çağrıldı. Peki izlenen yanlış siyaset sonucu istifası istenen ve partiye küstürülen aileleriyle birlikte yüzlerce Kebanlı ne olacak? 


Sorumlu bir siyasetçi örneği gösterilerek özür dilenip onlar da partiye çağrılacak mı yoksa yanlış siyaset devam mı ettirilecek hep birlikte göreceğiz?GERİ DÖNÜŞ EMRİ BÜYÜK YERDEN...


Daha kısa süre önce Bağımsız Belediye Başkanına yakın oldukları gerekçesi ile görevden alınan ilçe yönetimi göz önüne alınacak olursa Fethiye Atlı'nın partiye geri dönmesi talebinin partinin en yetkili isminden geldiğini söylemek zor değil...ROZETİ ERDOĞAN TAKTI!

Partiye geri döüş müracaatının hemen ardından ise AKP Grup Toplantısı sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından rozeti takılan Fethiye Atlı partisine geri döndü.


İşte o anların videosu:

İLGİLİ HABERLER: 

◾  Keban ilçe başkanına istifa et dendi 50 kişi AKP'den istifa etti...

◾ Demir: Partiyi öldürmek için çalışanlar var
DİĞER HABERLER