Dikkat! Bu iki haber CHP zihniyetini anlatır...

Bugün CHP hakkında haber sitelerine düşen iki haber CHP'nin kadim zihniyetini yansıtması açısından önemliydi...

Haber sitelerinde bugün CHP hakkında iki haber yer aldı. Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi halkın partisi yapmak istemesine karşın partiyi azgın azınlığı partisi olarak tutma mücadelesi yaşanırken dışarıya bu bazen absürt olaylar şeklinde yansıyabiliyor.


İlk haber elbette alkol ile ilgili... Adana Valiliği şehirde yapılmak istenen rakı festivaline yasak koyunca CHP'li Özgür Özel, Anadolu'da iki duble rakı içmeyi, yılbaşında tombala oynamayı günah saymayan bir Müslümanlık anlayışı olduğunu savundu.


Diğer haber ise CHP'nin daha önce de haber olduğu bir mevzu ile alakalı... Konu ahlaksızlık tabi!HABER -1


Adana Valiliği, kentte düzenlenmek istenen rakı festivaline bu yıl da yasak getirdi. Valiliğin yasak kararı Meclis'e taşındı. Meclis Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yasak konusuna açıklık getirdi.


Böyle bir festivalin gelenek ve göreneklerimize uymadığını ifade eden Bakan Soylu, Adana Lezzet Festivali'nin düzenlendiğini hatırlattı.


CHP ise, festivalin yasaklanmasına karşı çıktı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Anadolu'da iki duble rakı içmeyi, yılbaşında tombala oynamayı günah saymayan bir Müslümanlık anlayışı olduğunu savundu."GELENEKLERİMİZE NE KADAR UYGUN BİLMİYORUM..."

Süleyman Soylu "Adana'da şu anda kebap ve şalgam festivali diye bir festival söz konusu değil. Niye değil. Maalesef, ne kadar geleneklerimize uygun bilmiyorum ama. Adana Dünya Rakı Festivali. Valiliğin bu rakı festivaline bir yasağı söz konusu. Zannediyorum, bu rakı festivaline yasak koyduktan sonra meseleyi kebap ve şalgam festivaline döndürmüş olabilirler. Yine bundan kısa bir süre önce; bütün Adana'nın katıldığı bir kültür durağı olan Adana Lezzet Festivali oldu. 4-6 Ekim tarihlerinde oldu, her yıl da yapılıyor. Rakı festivaline Adana Valiliği geçen yıl da yasak koydu bu yıl da yasak koydu. Ne geleneklerimizde ne göreneklerimiz, herhangi bir durumla örtüşebilir değildir." şeklinde konuştu."İKİ DUBLE İÇMEYİ, YILBAŞINDA TOMBALA OYNAMAYI GÜNAH SAYMAYAN MÜSLÜMANLIK ANLAYIŞI"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Adana esnafı ekmeklerine kimin mani olduğunu bu ifadelerle duyar. Şöyle diyorsunuz; 'ne kadar geleneklerimizde var bilmiyorum'. Açıkca, hiç de çekinmeden söyleyeyim. Sizin de özelinizi tartışmam. Bu parlamentodaki birçok kişinin temsil ettiği seçmenin geleneğinde rakı yoktur, birçok kişinin de vardır. Anadolu'da, komşusunun yaşam tarzına karışmayan, giyimine karışmayan, yediğine içtiğine karışmayan, yasını da iyi gününü de paylaşan kendi içtiği iki dubleyi günah saymayan, yılbaşında oynadığı tombalayı günah saymayan bambaşka bir Anadolu Müslümanlığı anlayışı da vardır. Bunların hiçbirini yapmayanlar da vardır. İçmeyene de laf söylemeyiz, içene de laf söylemeyiz. Her türlü özgürlüğün arkasındayız. Bir yerlerde insanlar rakı demeye korkacaksa sizin yaptığınız iş, yaşam biçimine müdahaledir. Bunu sonuna kadar reddediyoruz." ifadelerini kullandı.HABER -2


CHP'Lİ BELEDİYEDEN AHLAKSIZ DAĞITIM...

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısında öğrencilere dağıttığı prezervatif tartışması yaşandı.ÜNİVERSİTELİLERE ÜCRETSİZ PREZERVATİF

AKP'li meclis üyeleri, üniversiteli gençlere ücretsiz prezervatif dağıtılmasının örf ve adetlere uygun olmadığını söyledi. CHP'li başkan ise uygulamanın doğruluğunu savundu.


AKP'li Meclis Üyesi Mehmet Emin Kurt, "Sağlık Daire Başkanlığımız sağ olsun gitti, Mersin Üniversitesi'nin içinde prezervatif dağıttı. Bu bizim toplumumuzun örf ve adetlerine uygun mudur?" diye sordu.


Bunun üzerine Sağlık Daire Başkanı Dr. Hülya Atila, proje hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.HİBE OLARAK GELDİ

Atila, "HIV, AIDS alanında Mersin Üniversitesi, Birleşmiş Milletler ve özellikle de Sağlık Bakanlığı bizimle işbirliği protokolü yaptı. Burada kullanılan tüm materyaller belediye dışında bize hibe olarak geldi." şeklinde konuştu.BU BİR CHP GELENEĞİ ASLINDA

CHP'nin prezervatifle gündem olması ilk değil aslında... Yıllar önce de bir otelde düzenlenen parti kampında mazgalları prezervatifle tıkamalarıyla Milliyet'e haber olmuşlardı.KILIÇDAROĞLU'NU YIPRATMA ÇABALARI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart'taki aday seçimleri ve genel olarak izlediği politikayla CHP'yi halkın partisi yapmaya çalışırken içindeki Türkiye'deki İsrail güdümlü klik azgın azınlığın partisi olarak kalmasını istiyor. CHP'de dışa yansıyan bu absürt olayların arkasında olan mücadele aslında bu işte...


DİĞER HABERLER