Rus karikatürist ABD'nin yaptırımlarını çizdi!

Rusların medya organı Sputnik ABD'nin yaptırım kararı için açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun sözleri üzerine bir karikatür kaleme aldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD'nin yaptırım kararı sözleri üzerine bir karikatür kaleme alan Rus karikatürist Vitaliy Podvitskiy yaptırım kararından ABD'nin zararlı çıkacağı vurgusu yaptı.


Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'de Türkiye aleyhine yaptırım kararı alınması durumunda İncirlik ve Kürecik'in de gündeme gelebileceğini söyledi.


Vitaliy Podvitskiy / Sputnik

A Haber'de açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'ABD ile kriz neticesinde ABD Kongresinden yaptırım kararı çıkarsa, Türkiye'nin adımları ne olabilir? İncirlik'in statüsü gündeme gelebilir mi?' sorusuna yanıt olarak ''İncirlik de gelir Kürecik de gelir, her şey gelir. Kötü senaryoyu varsayımlar üzerine konuşmak istemiyoruz. Kongrenin karar alması yetmez. Yönetimin alacağı karar önemlidir. CAATSA içinde 12 madde var. Yönetim hangisini seçecek? Türkiye aleyhine bir karar çıkarsa bu konuda Trump yönetiminin bunu uygulama konusunda yetkisi nedir? Bunlara bakmak lazım. Sonuçta en kötü senaryoyu düşünürsek milletimizin taleplerini de değerlendiririz, o zaman karar veririz. Tüm alternatifler değerlendirilir'' diye konuştu.

DİĞER HABERLER