Grip salgınından korunma yolları anlatıldı...

Cumhurbaşkanlığı Küresel Grip Salgını Genelgesi doğrultusunda grip salgını durumuna hazırlıklı olmak ve salgının toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) ve Önlenmesi konusunda eğitim verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi İşbirliği ile Cumhurbaşkanlığı Küresel Grip Salgını Genelgesi doğrultusunda grip salgını durumuna hazırlıklı olmak ve salgının toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) ve Önlenmesi konusunda eğitim toplantısı düzenlendi.


Çarşamba günü Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen eğitime Elazığ Belediyesi, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, 8.Kolordu Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü temsilcileri ve çalışanlarının yanı sıra İlimizdeki çeşitli okullardan gelen öğrenciler, İl Sağlık Müdürlüğü İdarecileri ve Bulaşıcı Hastalıklar Birimi çalışanları katıldı.


Elazığ Belediyesi Hekimi Dr. Ahmet Polat’ın açılış konuşması ile başlayan eğitimde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Atar yaptığı sunumla grip salgını öncesi yapılması gereken hazırlık ve planlamalara değindi. Salgın durumunda yapılacak çalışmaları anlattı.


Daha sonra Fırat Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar “grip hastalığı, grip salgını, gripten korunma yollarını” anlattı. Ayrıca gribin başlamasını önlemek için alınacak tedbirler hakkında bilgiler vererek grip aşısının önemini vurguladı.


Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde ilki Düzenlenen bu eğitim İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da yapılması planlandı.


DİĞER HABERLER