Cumhurbaşkanı akıl, izan ve vicdan sahibi herkes tepki göstermeli...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna'daki soykırımı inkar etmesi nedeniyle tepki çeken Avusturyalı Peter Handke hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna'daki soykırımı inkar etmesi nedeniyle tepki çeken Avusturyalı faşist Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesiyle ilgili, "Bu ödül, sadece İslam ve insanlık düşmanlarına cesaret aşılayacaktır. Akıl, izan ve vicdan sahibi herkesi, bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz." dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması şöyle:


"On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir. Çünkü bunların hakkı, hakikati, adaleti ve insani değerleri savunmak gibi bir dertleri asla yoktur. Böyle bir hassasiyetlerinin olmadığını Nobel edebiyat ödülünü Bosna soykırımını inkar eden bir faşiste vererek tekrar göstermişlerdir. Soykırım heveslilerini ödüllendirmek, yeni soykırımlara icazet vermektir.


Nobel komitesi hem edebiyat hem barış ödülü alanında daha önce de vahim kararlar almıştı. Biz kesinlikle iyi niyetli görmüyoruz. Nobel itibarını kaybetmiş, siyasileşmiş, tamamiyle ideolojik kararlar vermektedir. Avrupa'da her gün camilere saldırılırken, müslümanların can ve mal güvenliği kaybolurken bu ödül islam ve müslüman düşmanlarına cesaret sağlayacaktır. Akıl ve izan sahibi herkesi tepki vermeye çağırıyorum. Aziz Sancar hocamıza hassasiyeti için ayrıca teşekkür ediyoruz. Bize demokrasi ve hukuk dersi verenler, on binlerce insanın kanını döken diktatörleri ve terör elebaşılarını kırmızı halıda ağırladılar."

DİĞER HABERLER