TÜSİAD'ın da beyin ölümü gerçekleşmiş!

TÜSİAD'ın konferansına davet edilen Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, çevirmen olmadığı için Almanca yerine İngilizce konuşması istenince kürsüden indi.

TÜSİAD'ın İstanbul'da düzenlediği "Çin'i Anlamak Çin ile İş Yapmak" başlıklı konferansta çevirmen krizi yaşandı. Konferansa konuşmacı olarak Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff da katıldı.


Eski Alman Cumhurbaşkanını Türkiye'ye getirten TÜSİAD toplantı için bir Almanca tercümanı bulamayınca Wulff'dan İngilizce konuşmasını istediler. Sinirlenen Cumhurbaşkanı toplantıdan ayrıldı.


Bugün haber sitelerinde tiye alınan TÜSİAD'ın yaşadığı bu durum bir zamanlar hükümetler yıkıp-kuran kuruluşun ne hale düştüğünü de gözler önüne serdi. Milli Derin Devlet'in üstün aklı sayesinde TÜSİAD gibi bir devre damgasını vuran Türkiye'deki İsrail'in en etkili kuruluşu bugün artık bir kanarya severler derneği hükmünde...


"GELECEK YIL KONUŞMA YAPABİLİRİM"


Alman Cumhurbaşkanı Wulff programda konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Almanca konuşmasına başlayan Christian Wulff'un yanına kısa süre sonra görevli kadın geldi. Görevli kadın, Wulff'a Almanca çeviri imkanı olmadığını belirterek İngilizce konuşmasını istedi. Wulff, "Umuyorum ki gelecek yıl Almanya-Türkçe çevirmen ile konuşma yapabilirim" dedi."BENSİZ DEVAM ETMENİZİ TEKLİF EDİYORUM"


"Benim bu konuşmayı İngilizce yapmam mümkün değil" diyen Christian Wulff, "Burada Almanca-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri hizmeti yapılacaktı. Ben de şimdi bir sonraki tartışmaya bensiz devam etmenizi teklif ediyorum" diyerek kürsüden indi.

DİĞER HABERLER