Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Davutoğlu'nu büyütecek bir hamle daha...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görevlendirdiği AKP’li bir heyet, Ahmet Davutoğlu ve ekibiyle görüşerek yeni parti kurma girişimlerine son vermesini istedi. Erdoğan'ın Davutoğlu'na gönderdiği AKP'liler kim?

Eski AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni parti kurma çalışmalarına hız verirken, dikkat çeken yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görevlendirdiği AKP’li bir heyet, Ahmet Davutoğlu ve ekibiyle görüşerek yeni parti kurma girişimlerine son vermesini istedi.


AKP’li eski milletvekili Feyzullah Kıyıklık ile beraber toplam 7 isim Davutoğlu'nun yanına gitti. Söz konusu isimlerin; Davutoğlu'na, "Bu işten vazgeç" dediği öne sürülürken, Davutoğlu'nun ise, kendisine gelen isimlere, "Siz hangi sıfatla, niye geldiniz" dediği iddia edildi. AKP’li heyet ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gönderildiklerini iletti.


Odatv internet sitesi Davutoğlu’na gönderilen AKP’li heyette kimlerin olduğuna ulaştığını belirtti o isimleri açıkladı...


AKP'li 7 kişilik heyet; Ekrem Erdem, İsmail Erdem, Feyzullah Kıyıklık, Harun Karaca, Ahmet Albayrak, Hasan Basri Yalçın ve Ünal Kaçır'dan oluştu.


AKP'lilerle görüşen Ahmet Davutoğlu ve ekibinde ise, Coşkun Çakır, Abdullah Başçı, Selim Temurce, Nedim Yamalı ve Mehmet Ali Pulcu bulunuyordu.


Odatv’nin öğrendiğine göre, Davutoğlu ile görüşen AKP’li heyet, 3-4 saatlik görüşmenin ardından morali bozuk olarak toplantıdan ayrıldı.

DİĞER HABERLER