MÜSİAD 15 Temmuz'da Erdoğan'ın rotasını paylaşan ismi getiriyor...

MÜSİAD 15 Temmuz'da Erdoğan'ın rotasını paylaşan ismi getiriyor...

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın havadayken konumunu paylaşan Stratfor'un kurucusu George Friedman, MÜSİAD tarafından Türkiye'ye davet edildi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 27 Kasım'da “Dijital gelecek” başlığıyla  “Vizyoner 19” toplantısını gerçekleştirecek.


Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut'un da aralarında olduğu birçok ismin panelist olarak yer alacağı duyuruldu.


MÜSİAD’ın davet ettiği dikkat çeken bir isim daha var. O da ABD gizli servisi CIA'nın gölge kuruluşu olarak bilinen Stratfor Araştırma Merkezi’nin kurucusu George Friedman.


[Kaynak: Aydınlık]


Her ne kadar 2015 yılında Stratfor'daki başkanlık görevini devretse de Friedman, hala Stratfor ilişkileri üzerinden gündeme geliyor.


15 Temmuz darbe girişimi sırasında Stratfor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçak güzergahını paylaşmıştı.


[Kaynak: Aydınlık]


Friedman ve kurucusu olduğu Stratfor, 15 Temmuz'un önemli şüphelileri arasında bulunuyor. MÜSİAD'ın böylesi bir ismi Türkiye'ye daveti karşısında söylenecek tek bir söz var: Türkiye'deki İsrail gücünü koruyor...

DİĞER HABERLER