AKP'de istifalar ve görev değişimleri olacak!

AKP'de istifalar ve görev değişimleri olacak!

AKP 7. olağan büyük kongreye hazırlanırken, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir önemli açıklamalar yaptı.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir önemli açıklamalar yaptı. "Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var" diyen Kandemir, tazelenme ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Bir kısım istifalar olacak. Görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde" diye konuştu.


AKP'de olağan büyük kongre sürecinde bazı görev değişiklikleri bekleniyor. 


NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'den önemli açıklamalar geldi. Kongrenin kendileri için "muhasebe" dönemi olduğunu söyleyen Kandemir, şunları kaydetti:


Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar. Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde.


Kandemir, gerçekleşecek istifaların da "yenilenme" süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizdi.


AKP kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını belirten Erkan Kandemir, büyük kongrenin de planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını kaydetti.KONGRE SÜRECİ


26 Nisan 2020’ye kadar 970 ilçe kongresinin tamamlanması öngörülüyor. 1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması planlanıyor.

DİĞER HABERLER