ABD kurulu düzeni, Türkiye'deki İsrail, SP ve YRP ortak noktada buluştu!

ABD kurulu düzeni, Türkiye'deki İsrail, SP ve YRP ortak noktada buluştu!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a flaş bir çağrıda bulundu.

Erdoğan'ın ABD ziyaretine karşı çıkanlar kervanı gittikçe genişliyor. Öncelikle ABD kurulu düzeni bu ziyarete karşı çıkarken onu Türkiye'deki İsrail'in medya ve akademiyası takip etti. Şimdi ise SP ve YRP karşı olduğunu açıkladı...


İşte Fatih Erbakan'ın açıklamaları... Okuyunca Türkiye'deki İsrail medya ve akademiyasının söyledikleri ile arasında hiç bir fark olmadığını göreceksiniz...


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ABD gezisine çıkmaya hazırlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Trump özür dilemediği müddetçe, Cumhurbaşkanımızın ABD'ye ziyaret yapmasının asla uygun değil" diyerek çağrı yaptı.


Veli Toprak'ın haberine göre, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD'ye gideceğini açıklaması sonrası Türkiye'nin bu ziyaretin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.


"ABD yıllarca Suriye'nin kuzeyindeki teröristleri eğitip binlerce TIR dolusu ağır silahla donattı" diyen Erbakan, "ABD yönetimi bununla da kalmayıp, sözde Ermeni Soykırımı iftirasını yeniden gündeme taşıyarak Türkiye'yi zor durumda bırakmaya çalışmıştır" ifadesini kullandı.


Trump'ın "Türkiye sözümüzden çıkacak olursa, ekonomisini mahvederiz" şeklindeki tehditkâr açıklamalarının da hafızalardaki tazeliğini koruduğunu belirten Erbakan, şöyle konuştu:


"Geçtiğimiz ay içerisinde, bizzat ABD'nin beslediği ve büyüttüğü terör unsurlarına karşı ülkemizi korumak, sınır güvenliğimizi temin etmek maksadıyla, Suriye'nin kuzeyinde TSK tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak ‘sözde stratejik ortağımız' ABD'nin Türkiye'ye karşı takındığı olumsuz tavrı da unutmamamız gerekir."


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; SP'den sonra YRP'nin de ziyarete karşı çıkmasını şu sözlerle değerlendirdi:


ABD Siyonist kurulu düzeni ve Türkiye'deki İsrail gibi SP ile YRP de CB Erdoğan'ın Trump'ı ziyaretine karşı! Kimi kim yönetiyor?
- ZEKİ GEÇKİL / İmtiyaz Sahibi

DİĞER HABERLER