11 milyon fidan yarın toprakla buluşuyor

11 milyon fidan yarın toprakla buluşuyor

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek 11 milyon fidan dikimi etkinliği yarın saat 11.11’de yapılacak...

Tarım ve Orman Bakanlığının düzenlediği etkinlikle 11 Milyon fidan yarın aynı anda 81 ilde toprakla buluşacak...


Etkinlik iki ayrı alanda Guinness Dünya Rekoru'na aday... Yarın gerçekleşecek ağaçlandırma seferberliğinde, Çorum'da "1 saatte en çok fidan dikme rekoru" ile "Dünyanın en büyük çevrim içi fidan diken insan albümü'' rekorlarına imza atılması bekleniyor.


"Geleceğe Nefes" (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden yürütülen kampanya neticesinde sahiplenilen ağaç sayısı 13 Milyon'u buldu.


İlimiz için kampanyadaki son durum...


İlimizden de katılım büyük...


Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek “11 milyon fidan dikimi” etkinliğine ilimizden de önemli bir katılım oldu.


İlimiz için hedef olarak 250.000 fidan belirlenmişken gösterilen ilgi sebebiyle bu sayı aşıldı. %102'ye varan ilimizdeki sahiplenme oranının karşılığı 255.741 adet fidan yarın toprakla buluşacak.Ağaç istismarcıları sessiz!


Ülkenin gelişmesini sağlayacak her proje için ağacı, doğayı istismar ederek ayaklanan malum kesim Bakanlığın yaptığı Türkiye'yi yeşillendirme projesine karşı sessizliği ile iki yüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu.

DİĞER HABERLER