2022 Dünya Kupasında Katar'ın güvenliğini Türkiye sağlayacak...

2022 Dünya Kupasında Katar'ın güvenliğini Türkiye sağlayacak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani 2022 yılında Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın güvenlik önlemlerini Türkiye'nin alması için iş birliği protokolü imzaladı.

Dün gerçekleşen ziyarette ilişkileri geliştirme talimatının Katar Emiri'nden geldiğini belirten Al Sani emirin kendilerine "En sıkı ilişkilerimiz Türkiye ile olsun" talimatları doğrultusunda hareket ettiklerini anlattı.


"Türkiye'nin güvenliği, bizim güvenliğimizdir. Böyle görmekteyiz. Türkiye'nin duruşunu her zaman takdirle karşılamışızdır, böyle de devam edeceğiz. Güvenlik alanındaki iş birliğini daha iyiye götürmek arzusundayız. Şu an 180 bin Katar vatandaşı, turist olarak Türkiye'de. Onlar adına da teşekkür ediyoruz. Burayı kendi ülkeleri gibi görmektedirler. Bütün bunlar güvende olduklarının göstergesidir." diyen Al Sani ülkemizde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Karşılıklı görüşmenin ardından Katar Devleti Hükümeti 2022 Dünya Kupası Güvenlik Komitesi Danışma Ofisi Başkanı Tuğgeneral İbrahim Halil El Muhannesdiy ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Türkiye Cumhuriyeti ve Katar devleti arasında Büyükçaplı Organizasyonların Yerine Getirilmesi İş Birliği konulu protokol imzalandı. 


İmzalanan protokole göre 2022 yılında Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın güvenlik önlemlerini Türkiye sağlayacak...

DİĞER HABERLER