Bülent Arınç neden FETÖ'ye sahip çıktı?

Bülent Arınç neden FETÖ'ye sahip çıktı?

Bülent Arınç'ın FETÖ mensuplarına sahip çıktığı ve devleti suçladığı sözleri büyük tepkilere sebep oldu. Sosyal medyada Arınç'a tepki yağarken aslında Arınç'ın FETÖ'ye muhabbeti yeni değil...

Bülent Arınç çıktığı bir Youtube söyleşisinde belli ki ısmarlama sordurduğu bir soruyla FETÖ mensubu olduğu ve darbe girişimine destek verdikleri için görevlerinden uzaklaştırılan kişileri kastederek KHK'lılara sahip çıktı, devleti "facia" yapmakla suçladı.


Arınç'ın FETÖ'ye sahip çıkan açıklamaları kamuoyunda büyük tepki topladı. Gerek siyasilerden gerekse de kamuyoundan Arınç'a büyük tepki vardı. Peki Bülent Arınç'ın KHK'lıları mağdur göstererek onlar üzerinden FETÖ'ye sahip çıkmasının sebebi neydi?


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in makalelerinde Bülent Arınç'la ilgili çokça yaptığı değerlendirmelerden birinden aldığımız paragrafları sizinle paylaşarak bu soruyu cevaplayalım... Okuyunca Arınç'ın nasıl eski bir Fethullah Gülen hayranı olduğunu anlayacaksınız? Tabi ki şimdi neden KHK'lılar üzerinden duyar kastığını da?


İşte o paragraflar:


...

Bülent Arınç’ın Millî Görüş partilerinde de ağustos böceği gibi ötmekten öte bir başarısı olmamıştı. Buna rağmen hep eleştiren, beğenmeyen, hesap soran tarafta kendini konumlandırıp yer alırdı. Aslında siyaseti konuşmaktan ibaret zannettiği için pek bilmez de.


Nitekim kendisi Cemaat’e yakın bir isimdir. Anlaşılan, Saadet Partisi ile Cemaat’i bütünleştirmeye yönelik bir düşünce içerisinde hareket ediyor. Oysa Cemaat bugüne kadar bütün partilere destek verdiği halde Millî Görüş partilerine hiç müspet bakmadı; aksine soğuk ve mesafeli durdu.


Şimdi Bülent Arınç en basit bir mantık kuralı olan içtima-ı zıddeyn muhaldir (iki zıttın birleşmesi imkânsızdır) gerçeğinden habersizce bir yol izliyor.


Bülent Arınç’ın oğlu vefat etmişti, Allah rahmet etsin… Millî Gazete ve Zaman Gazetesinde tam sayfa ilan vererek taziyede bulunanlara teşekkür etmişti. Refah Partisi milletvekili olmasına karşın Genel Başkan Erbakan’ın ismine Fethullah Gülen isminin altında 3. sırada yer vermişti. Muhakkak ki bunu tavır koymak için kasıtlı yapmış olmalıydı.

...


(Zeki Geçkil - 4.07.2012 - Editörden)


DİĞER HABERLER