Arınç'a ilk KHK tepkisi MHP'den geldi: Yazıklar olsun!

Arınç'a ilk KHK tepkisi MHP'den geldi: Yazıklar olsun!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, KHK ile ihraç edilenlere üzüldüğünü söyleyen Bülent Arınç’a ‘Yazıklar olsun’ ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın KHK ile işinden ihraç edilenlere yönelik açıklamalarına “Yazıklar olsun” diye yanıt verdi.


Bülent Arınç’ın “Benzinlikte pompa tutan bir Danıştay üyesini gördükçe acı duyuyorum” başlıklı söyleşisini paylaşan Vahapoğlu, Arınç’a hitaben “Anlaşılan, 15 Temmuz gecesi katledilen 251 Şehide, 3000 civarındaki Gazi’ye, bombalanan TBMM’ne, TC’nin yurtdışında yerle bir edilen itibarına vb.. üzülmüyorsun ve bağımsız yargı kararlarına saygı duymuyorsun ki bu lafları edebiliyorsun. Yazıklar olsun @bulent_arinc” diye yazdı.


Anlaşılan, 15 Temmuz gecesi katledilen 251 Şehide, 3000 civarındaki Gazi’ye, bombalanan TBMM’ne, TC’nin yurtdışında yerle bir edilen itibarına vb.. üzülmüyorsun ve bağımsız yargı kararlarına saygı duymuyorsun ki bu lafları edebiliyorsun. Yazıklar olsun
Hidayet Vahapoğlu


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Arınç'ın açıklamalarına tepki göstererek Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Bülent Arınç yine döktürmüş "KHK uygulamaları bir facia, evime temizliğe gelen KHK'lı kadını gördükçe ağlıyorum" demiş. Bülent efendi! Bir facia var, o da sensin. Sayın Cumhurbaşkanım, KHK facia ise, KHK'ları çıkartan sizsiniz. Arınç ne demek istiyor takdir sizin." dedi.


Bülent Arınç yine döktürmüş "KHK uygulamaları bir facia, evime temizliğe gelen KHK'lı kadını gördükçe ağlıyorum" demiş. Bülent efendi! Bir facia var, o da sensin. Sayın Cumhurbaşkanım, KHK facia ise, KHK'ları çıkartan sizsiniz. Arınç ne demek istiyor takdir sizin.
Cemal Enginyurt


MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bülent Arınç kendi damadını kurtarınca bir özgüven geldi kendine. Masum ve mazlum varsa giderilsin de bu genelleme FETÖ'cü sevdası nedir?" ifadelerini kullandı.


Bülent Arınç kendi damadını kurtarınca bir özgüven geldi kendine. Masum ve mazlum varsa giderilsin de bu genelleme FETÖ'cü sevdası nedir?
Yıldıray Çiçek


İLGİLİ YAZI: Bülent Arınç neden FETÖ'ye sahip çıktı?


DİĞER HABERLER