Hürriyet'te büyük operasyon...

Hürriyet'te büyük operasyon...

Hürriyet gazetesi 42 çalışanın işine son verdi. İşten çıkarmalara tepki gösteren isimlere ve malum medyanın tutumuna bakılırsa iyi bir temizlik gerçekleştiriliyor gibi...

Bir süredir milleti kandıran tıklatma amaçlı haberlerden başka bir şey yapmayan Hürriyet Gazetesi'nde çok büyük bir operasyon başlamış durumda...


Doğan Grubu'ndan Demirören Holding'e satılan Hürriyet gazetesinde 'eve tebligat' yoluyla işten çıkarılan gazetecilerin ardından, gazetenin tepesinden de istifa haberi geldi. Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunu Fikret Bila'dan devralan Vahap Munyar bugün görevinden istifa etti.


Hürriyet'te işten alınmalar farklı ve ilginç bir yöntemle yapılıyor. Hürriyet'ten gönderilen isimler bunu dün adreslerine gönderilen tebligatlarla öğreniyordu.


Gazetede bu haber deprem etkisi yaptı. Garip olan ise bu durumdan Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve İnsan Kaynakları Müdürü’nün de haberinin olmaması. Tebligatları kimin gönderdiği bilinmiyor. Çalışanlar Vahap Munyar’ın odasında duruma ilişkin bilgi almaya çalışıyordu ama Vahap Munyar’ın da istifasını sunduğu ve istifanın yönetim tarafından kabul edildiği belirtiliyor.


Fikret Bila'dan 22 Mayıs 2018'de yayın yönetmenliği görevini devralan Munyar'ın, Hürriyet tarihinde ilk defa görülen eve tebligatla işten çıkarmalardan haberi olmadığı belirtilmişti.


 İşten çıkarmalara tepki gösteren isimlerin başında Sabetayist Gülse Birsel geldi. Hürriyet'in yazarı ve senarist Birsel işten çıkarmalara tepki olarak bugün istifa ettiğini duyurdu.


Gazete yönetimi bugün “yöntem” değiştirdi. Dün gazeteciler evlere gönderilen tebligatla işlerine son verilirken, bugün İnsan Kaynakları Departmanı’na çağrıldılar.Buna göre; işten çıkarmak için “davet edilen” gazeteciler şöyle:


Muhabir Arda Akın, otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, spor ve ekonomi servisinden Ceyhun Kuburlu, teknoloji muhabiri Ahmet Can Şit, muhabir Ece Emre, editör Deniz Türsen, editör Deniz Dallı, editör Levent Korkut ve Kelebek'ten Nigar Akan… 


Gazetenin İstihbarat Şefi Mesude Erşan'ın da işine son verildi. Gazeteci Erşan, işten çıkarıldığı haberini Ankara'da röportaj yaparken öğrendi. 


Hürriyet’in deneyimli editörleri, yazı işleri kadrosundan Doğaner Gönen ve Cenk Öz’ün de sistemleri kilitlendi. 


Kelebek ekinden Cansu Topçu...Kulislerde tüm bu tasfiyelerin perde arkasına dair çeşitli senaryolar konuşuluyor:


Biri Milli derin devletin Hürriyet'i Beyaz Türklerden arındırma operasyonu olduğu, diğeri ise Pelikan'ın Sabah-A Haber grubundan isimleri Hürriyet’e doldurmak amacı taşıdığı...

DİĞER HABERLER