Instagram hikayelere yeni özellikler geliyor

Instagram hikayelere yeni özellikler geliyor

Geçtiğimiz gün Instagram hikayeler bölümünde kısa videolara efekt ekleme, yavaşlatma ve müzik ekleme özelliklerinin görüntüleri paylaiılmıştı...

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yaptığı güncellemeler ve yeni özellikle ile kullanıcı kitlesini korumak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Son yıllarda özellikle Snapchat uygulamasının popüler özelliklerini platforma entegre ederek kullanıcı deneyimini arttırmaya çalışıyorlardı. Yeni özellikler ise farklı bir platformdan alıntı gibi görünüyor.


Geçtiğimiz yıl en iyi çıkış yapan uygulamalar arasında başı çeken TikTok dikkatleri bir anda üzerine çekti. Facebook bu konuda hemen bir atılım yaparak Lasso uygulamasını geliştirmeye başladı. Ancak kullanıcı geçişlerinin hızlanması Lasso uygulaması gelmeden Instagram’a popüler özellikleri ekleme gereğini beraberinde getirmiş oldu.


Geçtiğimiz gün Instagram hikayeler bölümünde kısa videolara efekt ekleme, yavaşlatma ve müzik ekleme özelliklerinin test edilmeye başlandığına dair görüntüler Twitter üzerinden paylaşıldı. Instagram popüler uygulamalardan esinlendiği özellikleri platforma dahil etmeye devam ederek kullanıcı kitlesini koruyabilecek mi merak konusu.


Test edilen özelliklerin Instagram platformuna ne zaman ekleneceği ve güncellemelerin ne zaman geleceği henüz netlik kazanmadı.

DİĞER HABERLER