Son 9 günde, 38 ilde 180 orman yangını kontrol altına alındı, 12 yangına müdahale sürüyor

Son 9 günde, 38 ilde 180 orman yangını kontrol altına alındı, 12 yangına müdahale sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 9 günde 38 ilde 180 orman yangınının kontrol altına alındığını açıkladı. 5 ilde 12 orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından orman yangınıyla ilgili son rakamları paylaştı. 


Pakdemirli, "Son 9 günde, 38 ilde 180 orman yangınını kontrol altına aldık. 'Ormanın Kahramanları'nın 5 ilde 12 adet orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları büyük bir özveri ile devam ediyor." dedi.


Buna göre, 5 ilde devam eden yangınlar şöyle: Antalya'da 2 noktada yangın


Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangın yayılmaya devam ediyor. Manavgat'a Kızıldağ Mahallesi Dayılar mevkiinde dağlık arazideki yangın gece boyu sürdü. Yangın rüzgarın etkisiyle zaman zaman şiddetini artırdı. Dağların zirvesinden alevler yükseldi. O alevler çevre ilçelerdeki mahallelere de sıçradı.


Alevler Akseki ilçesinin Gülendağı, Alanya'nın Susuzköy ve Güzelbağ mahallesi ile Gündoğmuş ilçesinin Senir Mahallesine kadar ilerledi.


Yangınlarına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Bölgede, rüzgarın etkili olması bekleniyor. 


Aydın'da Bereketli Mahallesi tedbir amaçlı boşaltıldı


Aydın Karacasu'da 350 hektar alanda etkili yangınla mücadele de sürüyor. Alevlerin yaklaştığı Bereketli Mahallesinde bazı evler tedbir amacıyla boşaltıldı.  


Denizli'nin Güney'de 1 noktadan yangına müdahale sürüyor. Isparta'daki yangın sürüyor


Isparta’nın Sütçüler ilçesine bağlı Çandır köyünde dün öğlen saatlerinde büyük ölçüde kontrol altına alınan yangın akşam itibarıyla bazı bölgelerde yeniden başladı. Sütçüler ilçesine bağlı Çandır köyündeki Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’nda başlayan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.5 ilde 12 yangına müdahale sürüyor


Çandır köyündeki ormanlık alanların farklı bölgelerinde yeniden yükselmeye başlayan alevleri söndürmek için çalışmalar sürüyor. Bekirağalar köyü mevkiindeki ormanlık alanda da akşam saatlerinde çıkan yangın devam ediyor.


Ekipler ve vatandaşlar yangını kontrol altına alabilmek için büyük mücadele veriyor. Rüzgar nedeniyle söndürme çalışmaları zaman zaman olumsuz etkileniyor.


Isparta'da ise Eğirdir ilçesindeki yangınlar ise kontrol altına alındı.  


Muğla'da 7 noktada yangın: Termik santraldeki yangın söndürüldü5 ilde 12 yangına müdahale sürüyor


Muğla Milas'ta etkisini arttıran yangın, dün akşam Kemerköy Termik Santrali'ne ulaştı. Personel tahliye edildi, yanıcı ve patlayıcı maddeler dışarı çıkarıldı. Bu sırada Milas'ın Ören, Alatepe, Kurtak, Çamlıca, Bayır, Fesleğen, Demirciler ve Karaağaç mahalleleri de karadan ve denizden tahliye edildi.Termik santraldeki yangın söndürüldü, soğutma sürüyor


Termik santraldeki yangın sabah saatlerinde söndürüldü. Yangının santralin ana ünitelerinde ciddi hasara yol açmadığı bildirildi.


Milas'ta Fesleğen Yaylası, Ören, Kıyıkışlacık ve Akçakaya mahallelerindeki yangınlara müdahale sürüyor.  

DİĞER HABERLER