Ayasofya'nın açılışının birinci yıldönümü...

Ayasofya'nın açılışının birinci yıldönümü...

86 yıl önce Atatürk'ün imzasıyla müzeye dönüştürülen Ayasofya

M. Kemal'in kararıyla camiyken müzeye dönüştürülen Ayasofya 86 yıl sonra 2020'nin 24 Temmuz'unda tam da Lozan'ın yıldönümünde yeniden cami olarak açıldı.


Erbakan Ayasofya'nın cami olmasıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:Milli Görüş Lideri Erbakan Refah Partisi döneminde yaptığı konuşmasında Ayasofya'nın Cami olarak açılması ile ilgili şu tarihi sözleri söylüyor. 


"Eğer ki Ayasofya kırmızıya boyanmışsa, kiliseye benzetilmişse, ezan okunmuyor, içince namaz kılınmıyorsa biliniz ki Türkiye'ye taklitçiler hakimdir, biliniz ki yeryüzünde sadece zulüm düzeni yürümektedir.


Yok eğer Ayasfoya'ya bakınız gümbür gümbür ezanlar okunuyor, Hakk'ın sesi bütün dünyaya ilan ediliyorsa o zaman da biliniz ki Türkiye'de Milli Görüşçüler hakimdir, inananlar hakimdir,  yeryüzüne Adil Düzen Saadet Nizamı hakimdir. 


Onun için Ayasofya; İstanbul dünyanın merkezi Ayasofya da bütün dünyada Hak mı hakim, Saadet Nizamı mı var zulüm nizamı mı var bunun sembolüdür!"


Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Ayasofya'nın açılışında yaptığı konuşmada Sultan Fatih'in cami olmaktan çıkaran M. Kemal'e lanet ettiği vasiyetnamesini okuyarak büyük ses getirmişti.


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil Ayasofya'nın Lozan'ın yıldönümünde açılmasını 'tarihi ihanete tarihi şamar' diyerek açıklarken "Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının Lozan ihanetinin yıldönümüne denk gelmesi/getirilmesi anlamlıdır. Tarihi kırılma bitiyor." ifadeleriyle olayı değerlendirmişti.


Erbakan Milli Görüş hareketi ile devleti Müslüman Müslümanları iktidar yaptı ama inkarcı Kemalcı rejim Müslümanları köleleştirdiği için kazanımlarına sahip çıkmıyor.


Devlet asırlık hasret Ayasofya'yı ibadete açtı, mücahit bir ilim adamı akademisyeni imam tayin etti. Kemalcı paganlar imam Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı hedef alıp yaylım ateşine tutarken tağuti inkârcı rejimin asimile ettiği köle Müslümanlar sahip çıkmadılar. Sonunda istifa ettirildi.


İşte Ayasofya'nın Cami olarak açılmasının üzerinden 1 yıl böyle geçti. Devlet Müslüman olmasına rağmen inkârcı eğitimle eğitilen Müslümanlar henüz kölelik alışkınlarından kurutulup özgürlüklerini kullanmaya başlayamadılar.

DİĞER HABERLER