YEMİŞLİK TOKİ’LERDE 24 SAATTİR SU YOK! BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NDAN RIZAİYE HASSASİYETİ BEKLENİYOR!

YEMİŞLİK TOKİ’LERDE 24 SAATTİR SU YOK! BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NDAN RIZAİYE HASSASİYETİ BEKLENİYOR!

Dün sabah saatlerinde 1072 konutluk Yemişlik 1. Etap TOKİ Evlerinde kesilen sular bugüne kadar halen verilebilmiş değil. Şantiye belediyeye suçu atarken belediye de şantiyeyi suçluyor. Olan ise evlerine yeni taşınan depremzede halka oluyor. Ancak sorunun belediyeden kaynaklandığı artık biliniyor. Bölgede yaşayanların gazetemize yaptığı şikâyetler Elazığ Belediyesi’ne ait Beyaz Masa telefonlarından sonuç alamadıklarını gösteriyor. Bölge sakinleri Başkan Şerifoğulları'ndan Rızaiye Mahallesine gösterdiği hassasiyeti bekliyor.

Yazın şu kavurucu sıcaklarında bir bölgeye tam 24 saattir su verilmediğini düşünün. Bölgede yaşayanlar için daha büyük bir zulüm olamaz. İşte bu zulüm 1072 konuttan oluşan Yemişlik 1 Etap TOKİ evlerine yerleşenler için reva görülüyor.


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sorunu dün gece böyle duyurmuştu:


Elazığ Belediyesi 12 saattir Yemişlik 1. Etap TOKİ Evlerine (1072 konut) su vermiyor. Bu gece de su akmayacak deniliyor. Dün de 10 saat su akmadı. Olay nedir? Açıklama bekliyoruz.
- GEÇKİL -


Dün sabah saatlerinde kesilen sular bugüne kadar halen verilebilmiş değil. Şantiye belediyeye suçu atarken belediye de şantiyeyi suçluyor. Olan ise evlerine yeni taşınan depremzede halka oluyor. Ancak sorunun belediyeden kaynaklandığı artık biliniyor. Bölgede yaşayanların gazetemize yaptığı şikâyetler Elazığ Belediyesi’ne ait Beyaz Masa telefonlarından sonuç alamadıklarını gösteriyor.


Su kesintisinin üzerinden 24 saat geçmesine rağmen halen bölgede hiçbir çalışma ve müdahale yok. Sorunun kaynağı Elazığ Belediyesi’nden de herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu dönemde bir mahalleye 24 saat su verilememesi çok büyük bir sorunken belediyenin en azından bir açıklama yapması bekleniyor.Sadece gazetemize iletilen pek çok şikâyet var ve hepsi de belediye kaynaklarına iletilmiş ancak henüz basına da bölge halkına bir açıklama yapılmış değil. Başkan Şerifoğulları Rızaiye Mahallesi’nde su kesintisine neden olan arızanın giderilmesi için ekipler tarafından yürütülen çalışmaları yerinde takip edip, arıza giderilinceye kadar da mahalleden ayrılmamıştı.


İşte 1072 konutluk Yemişlik 1. Etap TOKİ Evleri sakinleri de Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan aynı hassasiyeti kendi mahalleleri ve sorunları için de bekliyor. 

DİĞER HABERLER