Afrin'de hastaneye saldırı: 13 ölü, 27 yaralı

Afrin'de hastaneye saldırı: 13 ölü, 27 yaralı

Hatay Valiliği yaptığı yazılı açıklamada terör örgütü PKK/YPG'nin Afrin'deki hastaneye yaptığı saldırıda tedavi gören 13 sivilin hayatını kaybettiğini, 27 sivilin yaralandığını açıkladı.


Yapılan yazılı açıklamada Esed rejimi tarafından kontrol edilen Tel Rıfat bölgesinden terör örgütü PKK/YPG unsurlarınca Grad füzesi ve top atışlarıyla Afrin merkezde bulunan Özel Şifa Hastanesi'nin Acil Servisi'ne isabet ettiği belirtildi.


Açıklamada, "Özel Şifa Hastanesi'nin Acil Servisi'ne isabet eden Grad füzesi ve top atışları neticesinde hayatını kaybeden sivillerin sayısı 13'e, yaralı sayısı ise 27'ye yükselmiştir" ifadesine yer verildi.İSRAİL İŞİ


Türkiye'nin 24 Mart 2018'de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtıyla terör örgütlerinden temizlediği Afrin'de 6 belde merkezi, 282 köy, 6 köy altı yerleşim, stratejik 23 dağ ve tepe, 1 baraj, 50 stratejik nokta TSK ve SMO'nun kontrolüne girmişti.


O günden itibaren Afrin'de şehri yenilemek için çalışmalar yapan halkın kalkınması için destekler veren Türkiye yapılan saldırının esas hedefidir.


Fırat ve Nil arasındaki bölgede Arz-ı Mev'ud'u kuracağı hedefiyle hareket eden İsrail'in bu planının önündeki en büyük engel ise Türkiye...


Türkiye İsrail'in bu hedefini engellemek için Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlatarak ismiyle de önemli bir mesaj vermişti.


İşte Türkiye'nin Suriye'de bulunmasından bu sebeple rahatsız olan İsrail, bölgede kullandığı kukla terör örgütleriyle Türkiye'yi bölgeden çıkarmak için bu tür eylemleri sık sık yapıyor.

DİĞER HABERLER