Yunan medyası: Türk donanmasındaki sıçramaya karşı içinde bulunduğumuz tablo içler acısı

Yunan medyası: Türk donanmasındaki sıçramaya karşı içinde bulunduğumuz tablo içler acısı

Yunanistan'da yayın yapan SL Press isimli haber sitesi, Türkiye'nin gemi sektöründe yaptığı sıçramanın olası sonuçlarına değindi. Yunanistan'ın denizcilik alanında 'hareketsiz' kaldığının vurgulandığı haberde, "Türkiye, gemi sektörünü etkileyici şekilde geliştirdi" denildi. Haberde, söz konusu gelişmelerin Mavi Vatan'ı desteklediği de belirtilirken, "İçinde bulunduğumuz tablo içler acısı" ifadeleri yer aldı.

Türkiye'nin savunma sanayiine yaptığı yatırımlar, dünya basınında haber olmayı sürdürüyor. Silahlı insansız hava araçları konusunda yapılan atılımların geniş yankı bulduğu ortamda, bir övgü de Türk donanmasına geldi.


Yunanistan'da yayın yapan SL Press isimli haber sitesi, Türkiye'nin gemi sektöründe yaşadığı "sıçramaya" değindi.


Atılan her adımın Türkiye'nin Mavi Vatan politikasını desteklediğinin vurgulandığı haberde, "Yunan denizcilik alanındaki hareketsizliğin aksine Türkiye, gemi sektörünü etkileyici şekilde geliştirmeyi başardı." denildi.


Yunan medyasında yer alan haberde savaş gemilerinin de teknolojik altyapısını geliştirdiği ifade edilirken "Ankara, modern ve güçlü bir filonun, Doğu Akdeniz'de silahlı kuvvetlerine güç katabileceğini biliyor." tespiti paylaşıldı."İçinde bulunduğumuz durum içler acısı"


Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilerleyen dönemde ülke yönetiminin başında olmaması halinde bile bu yatırımlar sayesinde Türkiye'nin deniz gücünün temellerinin atıldığı sağlam şekilde atıldığı vurgulanarak, "Yunan gemi inşa endüstrisi, herhangi bir görünür kurtuluş olmaksızın bocalıyor. Gerilemeye ve yok olmaya yol açan on yılların saçmalıklarıyla içinde yer aldığımız bu tablo gerçekten içler acısı bir durum" denildi.


YENİ ŞAFAK

DİĞER HABERLER