Erdoğan Biden görüşmesinde ne konuşulacak?

Erdoğan Biden görüşmesinde ne konuşulacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BD Başkanı Joe Biden 14 Haziran'da Brüksel'deki NATO zirvesinde bir araya gelecek. Merak edilen konu ise ne konuşulacağı... İşte açıklıyoruz.

14 Haziran'da NATO Zirvesi'ne katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden, Brüksel'de ikili bir görüşme de yapacak.


Bu görüşme haberinin duyurulmasından sonra uluslararası medyada pek çok değerlendirme yayınlandı, yorumlar yapıldı.


Görüşmesi öncesi Beyaz Saray'dan da bir açıklama geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, görüşmenin ikili olacağını belirterek, "İki liderin, Doğu Akdeniz, Suriye, İran, Dağlık Karabağ gibi bölgesel konularda geniş ve kapsamlı bir ajandaları olacak" dedi.


Türkiye'de de toplantı ile çok sayıda görüş açıklayan, tahmin yürüten isim oldu.


Ancak illüzyoncu medya ve akademiyanın gözlerden kaçırdığı Erdoğan'ın bir açıklaması vardı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran'da medyada küçük bir yer alan açıklamasında aslında Biden'la ne görüşeceğini deklare etmişti aslında...


Erdoğan; "Ey Amerika, bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü PYD ve YPG`yle mi berabersiniz?" açıklamasını yapmıştı.


İllüzyoncu medya ve akademiyanın üzerini örttüğü bu açıklama aslında Türkiye'nin ABD'ye neyi dayatacağının da açıklaması oluyor.


Türkiye'nin bu açıklamasından sonra artık görüşmede ne konuşulacağı belli...


Önemli olan Türkiye'nin yapılacak ikili bir görüşme öncesinde ne istediğini açıkça ilan etmesine rağmen ABD'nin bu görüşmeye ihtiyaç duyması...


Çünkü artık ne dünya eski dünya ne Türkiye Eski Türkiye... ABD karşısında artık talimatlar vereceği Eski Türkiye'yi değil ne yapmak istediğini anlamaya çalışacağı Yeniden Büyük Türkiye'yi bulacak.

DİĞER HABERLER