Kendilerini takan yok ama Boğaziçi'nde sözde akademisyenler dikilmeye devam ediyor

Kendilerini takan yok ama Boğaziçi'nde sözde akademisyenler dikilmeye devam ediyor

Eğitime kendi kafalarına göre ara verip Melih Bulu'yu protesto eden akademisyenler, eylemlerinin 107. gününde.

Ergenekon darbe planları, Gezi Parkı eylemleri, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi, Pelikan Örgütü, Boğaziçi eylemleri... hepsi tek adresi gösteriyor: Türkiye'deki İsrail!
- GEÇKİL 


Dertleri ne ülke, ne bilim, ne eğitim... Tek dertleri Türkiye'deki İsrail yapılanmasının isteklerini yerine getirmek, menfaatini korumak. İşte bu amaçla Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektöre karşı eylem yapan Türkiye'deki İsrail güdümündeki akademisyenler 107 gündür tüm işlerini bırakıp okul bahçesinde ayakta eylem yapıyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'ya karşı eylemler devam ediyor.


Akademisyenlerin başlattığı protestoların ise 107. gününe girildi.


Akademisyenler, her iş gününde olduğu gibi cübbelerini giyip, hiçbir derse de girmeyerek üniversitenin güney kampüsünde sırtlarını dönüp protestolarını sürdürüyor. Tabi her ay düzenli olarak maaşlarını alıyorlar.GÜN BOYU SADECE DİKİLİYORLAR


Gün boyu hareketsiz şekilde duran sözde akademisyenler Melih Bulu istifa edene kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtip "Kabul Etmiyoruz', 'Vazgeçmiyoruz" ifadelerini yineledi.

DİĞER HABERLER