Başörtülü akademisyene alçak saldırıya Ali Erbaş'tan sert açıklama!

Başörtülü akademisyene alçak saldırıya Ali Erbaş'tan sert açıklama!

başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan akademisyen Neşe Nur Akkaya'y

TC'nin kurucu iradesi Sabetayist Yahudilerin kontrolündeki Eski Türkiye İslam düşmanı bir zihniyet tarafından yönetiliyordu.


Erbakan mücadelesiyle devleti o zihniyetin elinden alıp Müslüman yaptı ama o İslam düşmanı kesim ellerine yeniden imkân geçerse neler yapabileceğini her fırsatta gösteriyor.


Geçen gün Sabetayistlerin kalesi hükmündeki İstanbul Nişantaşı'nda bir parkta oturan genç akademisyen Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı, başörtüleri nedeniyle saldırıya uğradı. Nefret söylemlerinde bulunan Eray Ç. isimli şahıs genç kadını yumrukladı.


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya geçmiş olsun dileklerini ileterek, saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınadığını bildirdi.


Erbaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 


"Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız.


Başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan genç kardeşimiz akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınıyor ve telin ediyorum."

DİĞER HABERLER