Türkiye'ye gelip SİHA'ları yakından inceledi, 'alacağız' mesajı verdi

Türkiye'ye gelip SİHA'ları yakından inceledi, 'alacağız' mesajı verdi

Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks, BAYKAR Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret ederek, SİHA alabileceklerini ima etti. Letonyalı Bakan, NATO ve AB üyesi Polonya'ya satılan Bayraktar TB2'yi yakından inceleyip CEZERİ'ye bindi.

Dünya medyasının manşetlerinden düşürmediği Türk İHA/SİHA'larına devletlerin ilgisi her geçen gün daha da artıyor.


Yakın zaman önce Polonya'ya 24 adet satılan Bayraktar TB2, şimdi de Letonya'nın radarında. Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks, beraberindeki heyetle birlikte Bayraktar TB2'nin üreticisi BAYKAR'ı ziyaret etti.


BAYKAR Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni gezen Pabriks, Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan bilgi aldı. Letonyalı bakan, Bayraktar TB2 önünde poz verdi.


BAYKAR'ın Twitter hesabından ziyarete ilişkin yapılan paylaşımda, "Letonya Savunma Bakanı Sayın Artis ve beraberindeki heyet, BAYKAR Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret etti. Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduk" ifadelerine yer verildi.


Artis, Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ'ye de ilgi gösterdi. CEZERİ'nin içine girerek poz verdi.


Ziyaret sonrası bir Twitter kullanıcısının "Bayraktar TB2'nin 'Ben Letonya'dayım' demesini ne zaman bekleyebiliriz?" sorusuna cevap veren Pabriks, "Umarım çok geçmeden" dedi.


Pabriks, bu cevabıyla Türkiye'den SİHA satın alacak bir sonraki ülke olabileceklerinin mesajını verdi.


KAYNAK : Haber7

DİĞER HABERLER