TOKİ Çatalçeşme konutlarının teslim tarihi açıklandı... Sıradaki Yemişlik!

TOKİ Çatalçeşme konutlarının teslim tarihi açıklandı... Sıradaki Yemişlik!

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü TOKİ Çatalçeşme konutlarının teslim tarihini açıkladı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bir basın açıklaması yayınlayarak TOKİ konutlarının teslim edileceği tarihi paylaştı.


Çatalçeşme'den yapılacak ilk teslimler yarın itibariyle başlayacak. Teslimatlar 4 Mayıs ile 18 Haziran tarihleri arasında Çatalçeşme 1. Etap B 20 Blok'da gerçekleşecek...


Öte yandan geçen hafta gazetemize açıklama yapan AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı sona gelen Çatalçeşme ve Yemişlik'te biten etapların bayram öncesine teslim edileceğini belirtmişti.


Valilik Çatalçeşme'nin konut teslim tarihini açıkladı ancak Yemişlik için bir ibare yer almadı.


AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı yaptığı açıklamada TOKİ'nin şu an için Çatalçeşme'yi kendilerine teslim ettiğini ve konutların dağıtımına yarın başlayacaklarını belirterek Yemişlik'te ise teslimatların bayram sonrasında yapılacağını ifade etti.


Valilik'ten Çatalçeşme için yapılan açıklama şöyle:


İlimizde 24.01.2020 tarihinde gerçekleşen deprem sonrası Elazığ Merkez Mahalleleri ve Yurtbaşı Beldesi'nden hak sahibi olan vatandaşlarımızın konutları tamamlanarak 05.03.2021 ve 09.04.2021 tarihlerinde kura çekimleri yapılmıştır. Kura çekimleri sonucu  Çatalçeşme 1. Etap konutlarına isimleri çıkan vatandaşlarımıza konutlarının teslimatı 04.05.2021 - 18.06.2021 tarihleri arasında ekli teslim listesindeki tarihlere göre Çatalçeşme 1. Etap B 20 Blok'da gerçekleşecektir.


KONUTLARINI 45 GÜNLÜK SÜREDE TESLİM ALMAYAN VATANDANDAŞLARIMIZIN HAK SAHİPLİĞİ 3177 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK 40. MADDESİNE GÖRE YASAL OLARAK İPTAL EDİLECEKTİR.


TESLİM EDİLECEK KONUT SAYILARI:


Elazığ Merkez Mahallelerinden Hak Sahibi Olanlar: 299

Yurtbaşı Beldesi’nden Hak Sahibi Olanlar : 132

TOPLAM:  431


NOT: Konut teslim programı Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün https://elazig.afad.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.


DİĞER HABERLER