Bakın Erbakan'ın TB2 SİHA'ları 24 günde Ermenistan'ın kaç taburunu imha etmiş?

Bakın Erbakan'ın TB2 SİHA'ları 24 günde Ermenistan'ın kaç taburunu imha etmiş?

Rus Top War sitesi, Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'ın Bayraktar TB2'lerle Ermenistan tarafına verdirdiği zaiyata ilişkin bir haber yayımladı. Habere göre, Türk SİHA'ları ilk 24 gün içerisinde üçten fazla tabur, 43 piyade savaş aracı ve zırhlı personel taşıyıcı ve 114 adet Ermeni tankını imha etti. Azerbaycan'ın tek bir İHA bile kaybetmeden bunu gerçekleştirdiği belirtildi.

Askeri konularda yayım yapan Rus Top War sitesi, Karabağ Savaşı’nda, Azerbaycan'ın 44 gün içinde elde ettiği tarihi zaferde büyük başarı gösteren Türk SİHA’larının Ermenistan tarafına verdiği zaiyata ilişkin bir haber yayımladı.İlk 24 günde ağır hasar


M5 dergisinin çeviri haberine göre, "Dağlık Karabağ’daki çatışmalar sırasında Türk Bayraktar TB2 insansız hava araçları sadece ilk 24 gün içerisinde üçten fazla tabur, 43 piyade savaş aracı ve zırhlı personel taşıyıcı, 141 MLRS’nin yanı sıra Ermeni ordusunun bir grup diğer ağır askeri teçhizatını ve 114 adet Ermeni tankını imha etti.""Tek bir İHA bile kaybetmeden"


Haberde, "Bu Azerbaycan’ın tek bir İHA bile kaybetmeden düşman birliklerini imha edebilecek “en güvenilir saldırı uçağı” ile donatılmış olmasının ve beklenen yeni bir savaş konseptinin parçası olabilir" ifadelerine yer verildi.
SELÇUK BAYRAKTAR SİHA'LARIN ERBAKAN PROJESİ OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI


Bayraktar Grubu'ndan Selçuk Bayraktar Türkiye'nin şu anda kullandığı dünyanın en üstün teknolojisine sahip SİHA'larının bir Erbakan projesi olduğunu açıklamış belge olarak da hangarda Erbakan'ın projenin hayata geçirilirken çekilmiş fotoğrafını paylaşmıştı.

DİĞER HABERLER