Norveç F-35'leri madara etti: F-35 yerine 22 tane Bayraktar TB2 alalım daha iyi...

Norveç F-35'leri madara etti: F-35 yerine 22 tane Bayraktar TB2 alalım daha iyi...

Norveçli Dış Politikalar Uzmanı Asle Toje, F-35 savaş uçaklarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, güven krizi ve maliyet vurgusu yaptı. Bir F-35 maliyetine yaklaşık 22 adet Bayraktar TB2 SİHA alınacağını ifade eden Toje, "Ermeni hava savunmasını parçalara ayırdı. F-35 programı, yavaş, uzun süreli bir program. Henüz elinize geçmeden eskiyebilir." dedi.

Teknik aksaklıklar nedeniyle son zamanlarda sık sık tartışma konusu olan F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Programı'na (JSF) bir eleştiri de Norveç'ten geldi.


Nobel Ödülü Komitesi üyesi ve Dış Politikalar Uzmanı Norveçli Asle Toje, F-35 savaş uçağının bir "güven krizi" içerisinde olduğunu ifade etti.F-35 yerine Bayraktar TB2 önerdi


F-35 programının oldukça maliyetli olduğuna vurgu yapan Toje, "F-35’in maliyeti ile yaklaşık 22 tane Bayraktar TB2 satın alınabilir. TB2, Ermeni hava savunmasını parçalara ayırdı." dedi."F-35 bir dipsiz kuyu"


Kongre Savunma Komitesi Başkanı’nın F-35 için "dipsiz kuyu" dediğini belirten Toje, bunun yanı sıra İngiltere’nin F-35 siparişini 138 uçaktan 48 uçağa düşürdüğünü vurguladı.

DİĞER HABERLER