Elazığ'ın koronavirüs yoğunluk haritası

Elazığ'ın koronavirüs yoğunluk haritası

Türkiye genelinde olduğu ilimizde normalleşme süreci başladı. Ancak uzmanlar normalleşme sürecinin eskisi gibi normal hayata geçiş olarak algılanmaması gerektiğinde ısrarcı... Tedbirlere sıkı sıkıya uyulması gerektiğinin altı çizilirken hijyen ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Bu süreçte dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız için Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre hazırlanmış ve bakanlıkça yayınlanmış ilimizin Hilalkent'ten Yazıkonak'a kadar koronavirüs haritasını yayınlıyoruz.

1/7

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulaması verileri koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri en güncel haliyle gösteriyor.

2/7

Uygulama her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Uygulama, gelen cevaplara göre kullanıcıları yönlendiriyor.

3/7

Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi alınıyor.

4/7

Aynı zamanda harita üzerinde konum bazlı olarak hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına da ulaşılabiliyor.

5/7

İşte Elazığ'ın bölge bölge koronavirüs vaka yoğunluk haritası...

6/7

Harita insanların uygulamayı kullanırken verdikleri cevaba, pozitif test göre şekillenen verilerle hazırlanıyor.

7/7

Diğer illerin haritalarında kırmızılıklar yer alırken Elazığ'ın durumu iyi görünüyor. Ancak haritanın tedbirlere sıkı sıkıya uyduğumuz için bu durumda olduğunu da aklımızdan çıkarmamamız lazım...